امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم هشتم سوال 7 : چرا عذر خواهی تنها برای جبران خسارتی که زده ایم کافی نخواهد بود؟
وقت آن است که واقعا بهبودی خود را باور کنیم . مهم نیست که چه مدت پاکی داریم ، یا مشغول جبران چه خسارتی هستیم ، ما باید ایمان داشته باشیم که خداوند به آن گونه که او را درک می کنیم به ما قدرت تغییر را خواهد داد.
پاسخ
ما خسارت های زیادی زده ایم مانند : خسارت های مالی ، خسارت های روحی و عاطفی ، خسارت های جسمانی و در اکثر موارد عذر خواهی خالی به تنهایی کفایت نخواهد کرد و فقط گام اول این فرآیند می باشد .
پاسخ
گام اول عذرخواهی هست وقتی خسارتهای که زدیم نگاه میکنیم میبینیم که اگر کسی به خواهد ببخشد بایدروح بزرگ داشته باشدمن خسارتهای مادی وعاطفی روحی روانی زده ام بایدمنتظرهرگونه عکس العمل طرف مقابل باشم
پاسخ
بدلیل اینکه خیلی از رنجشها که از دیگران گرفتم خسارت واردشده و حتی کسانیکه به من خسارت زدنند هنوز ازار دهنده است پس متقابلا خساراتی که من وارد کردم با یک عذر خواهی کفایت نخواهد کرد ...
پاسخ
عذرخواهی کافی نیست چون قابلیت جبران خسارت را ندارد
من عذرخواهی نکردم بلکه خواهان جبران خسارت شدم ، در جستجوی جبران برآمدن یعنی تغییر الگو و نگرش و رفتارهای خودم ، قدم هشتم از من میخواهد که فقط و فقط به لیست کردن بپردازم و تمایل داشته باشم که نقش خود را در آن خسارت ببینم
پاسخ
عذرخواهی یک امر عامیانه است و هیچ اصول روحانی در آن وجود ندارد و اینکه این عذرخواهی در بین عموم مرسوم و لوث شده ولی تمایل برای جبران خسارت مستقیم نشانگر کارکرد قدم ها و رعایت 

اصول روحانی است.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان