امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم هشتم سوال 8 : چرا تغییر رفتار تنها برای جبران خسارتی که زده ایم کافی نخواهد بود؟
ما فهرست مان را می نویسیم و یا از قدم چهارم استفاده می کنیم و هر اسم جدیدی که به فکرمان رسید به آن اضافه می کنیم . با این فهرست ، صادقانه روبرو می شویم و با روشن بینی تقصیرات خود را بررسی می کنیم ، تا تمایل به جبران خسارت در ما پدید آید .
پاسخ
لازمه جبران خسارت بعداز عذرخواهی و جبران کردن خسارت و تغییر در رفتار ، نیاز است تا همیشه روابطم با دیگران و به کسانیکه خسارت زده ام را اصلاح کرده و آنها را وارد التیام بهبودی کنم و جبران خسارت یک فرایند مادام‌العمر میباشد
پاسخ
تغییر رفتار با دیگران و احترام به آنها بخشی از فرآیندی بخشش می باشد ، یعنی ما با رفتار صحیح و احترام به آنهایی که به آنها خسارت زده ایم و فروتنی در مقابل آنها تنها گام نخست را برداشته ایم و این فرآیند باید ادامه داشته باشد تا به قسمت جبران خسارت برسیم .
پاسخ
اولین قدم عذرخواهی وبعدتغییررفتار هست تازه امده میشوم برای مرحل بعدیعنی احترام به خودودیگران
وازخداوندکمک گرفتن وخودراسپردن به او ومنتظرعکس العمل طرف مقابل می شویم
پاسخ
باید قدمی برداشت و اشتباهاتی که صورت گرفته به هر نحوی با محبت با دلجویی با تغییر رفتار درست کرد بهترین جبران خسارت بعد این خسارت نزدن میباشد و برای تغییر رفتار دعا کرد کمک خواست و روزانه با اصول زندگی کرد ...
پاسخ
پاسخ سوال در خود سوال هست ، من تغییر رفتار داده ام ، اما هیچ ارتباطی با خسارتی که زده ام ندارد ، شاید این تغییر رفتار باعث جلوگیری از خسارتهای احتمالی در آینده شود اما خسارتی که قبلا زده ام را جبران نخواهد کرد
پاسخ
تغییر رفتار باعث میشه که آینده خودم رو تغییر دهم ، ولی جبران خسارت باعث میشه که با گذشته خودم تسویه حساب کنم . جبران خسارت به معنی ایجاد تغییرات و بالاتر از همه اصلاح وضعیت است . 

عذرخواهی و تغییر رفتار مکمل یکدیگرند.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان