امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم هشتم سوال 10 : آیا به کسی جبران خسارت بدهکار هستم،که او نیز به من صدمه زده باشد؟
سوال 10 : آیا به کسی جبران خسارت بدهکار هستم ، که او نیز به من صدمه زده باشد؟ چه اقداماتی جهت پیدا کردن تمایل برای این گونه جبران خسارت انجام داده ام؟

بعضی از جبران خسارت هایی که بدهکاریم ممکن است به اشخاصی باشد که آن ها نیز به ما صدمه زده اند . این ها معمولا خسارت هایی هستند که ما بیشترین مشکل را جهت پیدا کردن تمایل به جبران آن ها داریم . به نظر می رسد که هر بار که به فکر جبران خسارت از آن ها می افتیم ، آن قدر از آن چه که آن ها با ما کرده اند عصبانی می شویم که بطور کل جبران خسارت را فراموش می کنیم .

اما لازم بهبودی تمرین اصل روحانی بخشش است . از طریق دعا و کمک های جانبی دیگری که در دسترس ما هستند ، می توانیم در خود ظرفیت بخشش کسانی که به ما صدمه زده اند را بیابیم.
پاسخ
با تمرین اصول صبر ، بخشش ، فروتنی ، و با مشورت گرفتن از راهنمای خود و دوستان بهبودی ، یاد می گیرم باید ببخشم تا بخشیده شوم و روی اصل تمایل خود بیشتر در این قسمت می توانم کار کنم ، تا در نهایت تمایل نوشتن آن اشخاص را در فهرست جبران خسارت پیدا کنم.
پاسخ
با دعا کردن برای اینکه خداوند تمایل و شهامت این کار را به من بدهد نمیدانم چه نیرویی در دعا کردن وجود دارد زیرا من از انجام این کار با توجه به بیماریم سرباز میزنم و همیشه دنبال انکار و توجیه هستم و مشورت و تجربه گرفتن خیلی کمک میکند
پاسخ
در لیست قدم هشتم بازگشتی ب لیست قدم چهارم دارد. و یک نوع باز نگری ب قدم پنجم میباشد ک کدام یک اسامی مورد بخشش قرار گرفته اند و کدامیک نه.و در اینجا تحول عظیم تر شروع میشود. جداسازی رنجش از واقعیت خودم ب عنوان شخص آسیب زننده ک لازمه ی آن صداقت با خود خداوند و یک انسان دیگر اما با وسعت بیشتر است. بدون در نظر گرفتن رنجش خود  از آن شخص، حقیقت را کتمان نکردن نشانه ی قرار داشتن من در مسیر روحانی رو ب رشد سه اصل ضروری و روحانی است. و رکود انکار و دست کشیدن از دستاویزهاست
پاسخ
درصد بسیار کمی اینگونه بوده که آنها هم به من خسارت زده اند ، در اغلب روابطهای من ، اینگونه بود که من بدنبال یک فرصت میگشتم که بتوانم توسط آن از خود و اعتقادات خیابانیم حفاظت کنم ، اما به محض آشنایی با قدم های چهار و پنج متوجه آن شدم که فقط و فقط میباییت تمرکز بر رفتارهای خودم باشم، و فقط رفتا های خودم را مورد بررسی قرار دهم
پاسخ
بله - رنجش ها و ترس های من باورهای مخربی هستند برای انجام ندادن جبران خسارت های گذشته . من برای پیدا کردن تمایل باید زاویه دید معتادگونه ام رو که مانع بزرگی تلقی میشه عوض کنم .

تمرین اصل روحانی بخشش و گذشت برای بخشیدن طرف مقابلم کمک بسیار شایانی میکند که تمایل من پررنگ تر شود . یادم باشد هدف قدم هشتم فقط نوشتن است .
پاسخ
قدمها به این باور رسیدم حتی کسانیکه به من خسارت زدنند از لحاظ روحی و روانی بیمار بودنند و من برای انها دعا کنم و ببخشم تا خود رها شوم و اینکه من در هر زمینه ای در برنامه بیشتر دنبال نقش خودم هستم نه دیگران و هدف این قدم نوشتن و صحبت کردن میباشد نه محکوم کردن خود یا دیگران یا محق عمل کردن و باور جدید برایم این است که دیگر تفکر و رفتارهای خیابانی گذشته برایم کاربردی ندارد و مولقا میباشد ...
پاسخ
هست اين مدل جبران خسارت كه من به خاطر رنجش خسارت زدم و بل عكس . اما اين را در قدم هفت و هشت متوجه شدم كه با تمرين اصل روحانى تواضع و صداقت مى توانم از رنجشهايم به عنوان ابزار استفاده نكنم و پذيرش خودم را بالا ببرم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان