امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم هشتم سوال 12 : چند مثال از صداقتی که در قدم های قبلی تجربه کرده اید را بنویسید؟
سوال 12 : چند مثال از صداقتی که در قدم های قبلی تجربه کرده اید را بنویسید ؟ چگونه از آن تجارب در این قدم استفاده می کنید؟

در قدم هشتم ما روی صداقت ، شهامت ، تمایل ، و ملاطفت تمرکز می کنیم . برای تمرین اصل صداقت در قدم هشتم ، نیاز است که ما از تجربه خود در قدم های قبلی استفاده کنیم . ما به ذات و طبیعت مشکل خود ، اعتیاد ، اقرار نموده و بر راه حل آن تاکید کردیم . این عمل از روی صداقت بود . ما یک ترازنامه اخلاقی بی باکانه و جستجوگرانه از خود تهیه کردیم که این خود تمرینی برای صداقت تازه یافته ما بود . استخراج چگونگی دقیق خطاهایمان از لابه لای عمق ضمیرمان نیز باعث عمیق تر شدن صداقت ما گردید . به همین واسطه ما تجربه چگونگی تشخیص و جدا سازی نقش خود از نقش دیگران در مسائل را ، کسب کردیم . همان سطح صداقتی است که ما در قدم هشتم به آن نیاز داریم.
پاسخ
در قدم اول با اعلام و اقرار به اینکه یک معتاد هستم صداقت را تمرین کردم .

در قدم دوم با اقرار به اینکه سلامت عقل نداشتم و دیگر نمی توانم به مانند گذشته خودمحوری کنم ، صداقت را تمرین کردم.

در قدم سوم خداوند را صاحب اختیار بر اراده خود نمودم و صداقت را با نیروی برترم تمرین کردم.

در قدم چهارم صادقانه ترازنامه اخلاقی خود را نوشتم و صداقت را تمرین و تکرار کردم.

در قدم پنجم با صداقت و روشن بینی به خطاهایم اقرار کردم .

در قدم ششم با صداقت نواقص شخصیتی خود را یافته و با صداقت آنها را بیان نمودم.

در قدم هفتم ، کمبودهای اخلاقی خود را شناسایی نمودم و با صداقت برای برطرف کردن آنها دعا کردم و از نیروی برتر کمک خواستم.

در قدم هشتم ، با صداقت در پی تهیه فهرستی از کسانی که به آنها صدمه یا خسارت زده ام می پردازم .
پاسخ
صداقتی که با خود واقعی ام پیدا کردم و توانستم که بپذیرم بیماری به نام اعتیاد دارم و نیازمند کمک و مشورت هستم و توانستم نقش خود را بپذیرم و دیگر انکار نکنم صداقتی که پیدا کردم باعث شد کمی شفاف تر شوم و بتوانم بیماری ام را بیشتر بشنسام
پاسخ
اصل روحانی هر قدم نهفته در درک و پذیرش قدم های قبلیست و این رشد و حرکت زنجیر وار موجب ارتقا منظم و پیوسته اتصال و حرکت ب جلو میشودبرای رسیدن ب تاثیر هر قدم، در قدم قبل بار گزاری شده است. صداقت در قدمها ب هر نسبتی، موجب دریافت پاسخ از فدم بعدی میشود
پاسخ
قدمها اصولی هستند که بهبودی ما را ممکن ساخته اند ، آنها سد دفاعی ما در برابر بیماری اعتیاد هستند و برای من بدینگونه است که با درک بهتر و اجرایشان است که کاربرد پیدا میکنند ، در هر قدم به بخش کاملا مشخصی از بیماری اعتیاد پرداخته و با صداقت و تمایل من در جهت بکارگیری آن قدم در زندگیم کاربرد پیدا میکنند ، در فرایند انتقال و دریافت قدم بودن باعث نهادینه شدن آن قدم در درون خود میشود
پاسخ
اقرارهای قدمهای قبلی و پذیرفتن بیماری پیچیده اعتیاد و نداشتن سلامت عقل بواسطه مصرف مواد و رفتارهایی که از روی نواقص انجام شده و صادقانه خود را با خود و یک شخص دیگر (راهنما ) بررسی کردن و ار رنجشها و از نقاط تاریک وجود صحبت کردن این صداقت نویافته برای من یعنی تسلیم محض روزانه و اعتقاد و باور و ایمان داشتن به خداوندی که خود درک کردم و حرکت رو به جلو با تمایل کافی ....
پاسخ
با ورود به مسیر بهبودی ، بهترین نوع صداقت در من شروع به رشد کرد. من همیشه به خاطر اعتیادم در انکار بودم و اعتیادم را قبول نمی کردم ، اما در قدم اول توانستم لایه های انکار را کنار بزنم و با

صداقت معتاد بودنم را اعلام نمایم . در قدم دوم صداقت به من کمک کرد باورها و افکار مخرب خودم را شناسایی کنم . در قدم سوم حضور خدا را بیشتر درک نمودم و صادقانه تسلیم  خواست و اراده او شدم.

در قدم چهارم سعی کردم به خودم دروغ نگویم و تمام لایه های درونی خود را که پر از کینه و نفرت و رنجش و احساسات منفی بود ، با صداقت بر روی کاغذ بیاورم . در قدم پنجم بود که صداقت و شجاعت 

باهم یکی شدن و من توانستم اعتماد کنم و آن را بازگو نمایم . در قدم ششم عدم صداقت درونی خود را شناسایی کردم و نواقص خود را قبول نمودم . در قدم هفتم سعی کردم که کمبودهای درونیم را به

تعادل برسانم و از آنها به نحو احسن استفاده نمایم و امروز در قدم هشتم با صداقتی که پیدا کرده ام متوجه خسارات به بار آمده شدم و تا زمانی که امکان زندگی برایم وجود دارد ، صادقانه در پی جبران 

خسارت خواهم بود ت به آزادی و رهایی دست یابم .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان