امتیاز موضوع:
  • 2 رای - 4.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم اول سوال 63 : در رابطه با کار کردن قدم یک چگونه اصل فروتنی را تمرین می کنم؟
اصل فروتنی ، که در قدم یک نقش محوری دارد ، بیشتر از همه در تسلیم شدن ما شکوفا می شود . فروتنی به راحتی و بیشتر از همه در پذیرش این که ما چه کسی هستیم بروز می کند . نه بدتر و نه بهتر از آنچه که در زمان مصرف فکر می کردیم ، فقط یک انسان .
پاسخ
با اقرار کردن به عاجز بودن خود در برابر نیروی مهلک اعتیاد ، با اقرار کردن کردن به اینکه چه در گذشته و چه در حال ، وقتی در بهبودی نباشم ، زندگیم غیرقابل اداره میشود
پاسخ
با پذیرش اینکه من یک انسان متزلزل و تایید طلب هستم و اینها را دوست دارم و متوجه شدم امروز اینها را دارم و باید مراقب باشم
پاسخ
سلام.وقتی من اقرار به عجز و ناتوانی میکنم و میپذیرم در مقابل بیماری اعتیاد تسلیم هستم وبا پذیرش بیماری خود .این پذیرش و اقرار من را به فروتنی نزدیک میکند و اصل فروتنی را تمرین میکنیم.
پاسخ
سلام
باپذیرفتن بیماریم و گوش دادن وعمل کردن به حرفها وراهنمایی دوستان همدرد و مشارکت کردن واقرار بدون در نظر گرفتن مدت پاکی و تغیر کردن مواردی از اصل فروتنی میباشد
پاسخ
قبول کردن اعتیاد یعنی باز شدن درهای امید برای زندگی دست از منیت برداشتن خود را محق ندانستن برابری را حفظ کردن به عنوان یک انسان در انجمن خانواده جامعه اجازه اشتباه به دیگران دادن .
فروتن کسی است که تصویر واقع بینانه از جایگاه خودش در جامعه داشته باشد و محدودیت ها و توانایی های خود را شناسایی کند
پاسخ
یه حقیقت ساده وجود داره.. یه معتاد واقعی هیچگاه تنهایی قادر به زندگی ،چه باموادمخدر و چه بدون آنرا ندارد. اقرار به شکست وناتوانی دربرابر اعتیادم درهر مرحله ای ازبهبودی و سن پاکی، حضور مرتب تو جلسه علرغم موفقیت هایی که تو این چندسال بدست اوردم، درخواست کمک ازنیروی برتر به شکل روزانه،  یعنی تمرین فروتنی قدم اول
پاسخ
فروتنی یعنی اینکه من باکارکردقدم یک نقاط قوت وضعف خودموپیداکنم وبیماریموبپذیزم وخودموتوهرشرایطی سرزنش نکنم باخودم نجنگم فروتنی یعنی مسولیت بیماری وبهبودیموبپذیرم
پاسخ
من در قدم یک پذیرفتم که هم در مقابل مواد و هم نواقص رفتاریم عاجز و ناتوانم.دست از جنگیدن بر میدارم و در راه بهبودی قدم بر می دارم
پاسخ
با حضور مرتب در جلسات و مشارکت کنم
با راهنما قدم کارکردن و تسلیم بیماری و بهبودی باشم
تسلیم صحبت های راهنماو آموزش پذیر باشم
و با رعایت اصول قدم یک یعنی صداقت ، تمایل ، روشن بینی
. فروتنی را در قدم یک تمرین می کنم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان