امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل تلاش
بسیاری از اوقات معتادان پاداش فعالیت را بدون انجام کار سخت جستجو کرده اند.

از طریق تجربه درس دشواری را فرا گرفتیم که آرامش تنها از طریق کارکرد قدمها حاصل میشود . اتومبیل جدید از طریق حضور روزانه در محل کار و تلاش برای "اجرای این اصول در همه امور خود" از قبیل شغل به دست میآید . روابط سالم در نتیجه تلاش زیاد و تمایل دوباره برای برقراری ارتباط حاصل میشود . دوستی با راهنما در نتیجه برقراری ارتباط در مواقع تفریح و نیز در مواقع سختی و گرفتاری به دست میآید. 

در معتادان گمنام راه بهتری برای زندگی پیدا کرده ایم . اما برای رسیدن به مقصد خود باید سخت تلاش کنیم.

زندگی بهتری میخواهم . از خواستههای خود ترازنامه ای تهیه میکنم و راه رسیدن به این خواسته ها را پیدا میکنم ، درباره آن با راهنمای خود صحبت میکنم و تلاش لازم را انجام میدهم.
پاسخ
نظر شخصی من : تلاش کلمه نامفهومی برای من نیست ولی اجرای آن برای من دشوار و در مقاطع ای بی انگیزه و تنبل هستم . من از دوران کودکی یاد گرفتم که برای بدست آوردن چیزی تلاش کنم .

در دوران مصرف هم برای تهیه مواد تلاش میکردم حتی گاهی اوقات تلاش مضاعف میکردم تا به موادم برسم . پس میبینیم که تلاش کلمه ناآشنایی برای ما نیست . فقط شرایط اجرا آن برای من متفاوت 

است. در دوران بهبودی هم برای بدست آوردن پاکی جلسه رفتم ، راهنما گرفتم ، قدم کار کردم ، یک سری اصول را هرچند برام سخت بود رعایت کردم . اینها تلاش هایی بود که من انجام دادم تا یک چیز 

را بدست آورم. یادمان باشد برای بدست آوردن خواسته هایمان باج ندهیم و آن را با تلاش اشتباه نگیریم. 
پاسخ
با آشنایی با اصل تلاش در معتادان گمنام و گوش دادن به مشارکت اعضایی که از تلاش های خود جهت رسیدن به اهدافی که برای خود گذاشته بودند و به آنها رسیده بودن ، متوجه شدم ، من هم با تلاش می توانم به خواسته هایی که سالیان دراز شاید آروزی من بوده برسم . و با الگو برداری و مشورت و تلاش مضاعف ، توانستم به بیشتر خواسته های خود در طول پاکی برسم و این اصل بسیار زیباست ، مانند نهالی است که می کاریم و با رسیدگی ما به درخت تبدیل می شود و ثمره آن میوه هایی است که بدست می آوریم .
پاسخ
علت گرد اوری برنامه دوازده قدمی و ترتیب ان به صرف اجرا و انجام التزام تلاش بی وقفه است .تلاش است که تجلی بخش اصول روحانی است ...
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان