امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل استقبال از واقعیت
امروز بهبودی برای ما یک واقعیت است.

اگرچه بهبودی ، ما را در برابر وقایع زندگی مصون نگاه نمیدارد ، در انجمن NA میتوانیم پشتیبانی ، توجه واقعی و انگیزه مورد نیاز برای رویارویی با این واقعیتها را به دست آوریم .  نباید هرگز از طریق مصرف مجدد مواد ، خود را از رویارویی با واقعیت پنهان کنیم، چرا که وحدت ما با سایر معتادان در حال بهبودی به ما قدرت میدهد . امروز، پشتیبانی، مراقبت و همدردی حاصل از بهبودی، پنجره پاک و روشنی را در اختیار ما قرار میدهد که از طریق آن میتوانیم واقعیت را همان طور که هست، مشاهده کنیم ، تجربه کنیم و بپذیریم.        

یکی از هدایای بهبودی من ، زندگی و لذت بردن از آن است ، همان طور که واقعاً هست . امروز ، از واقعیت استقبال میکنم.
پاسخ
واقعیت های زندگی ما گاه تلخ و گاه شیرین است مثال زمانی را که عزیزی را از دست می دهیم و یا عزیزی به دنیا می آید ، امروز با کارکرد 12 قدم معتادان گمنام و شناخت خود و مسئولیت هایم در زندگی و تقویت اصول روحانی پذیرش ، صبر ، فروتنی ، ایمان و امید ، مشورت و ... سعی می کنم واقعیت های زندگی خود را بپذیزم و خواست خداوند را که در قدم سوم تجربه کردم بر خواست و اراده خود مقدم بدانم .
پاسخ
امروزوقتی واردجلسه میشوم می توانم بایک سری واقعیتها اشنا شوم یعنی افرادی که هرگز فکرنمکردن که می توانندبدون موادپاک بمانند
امروزپاک بودن و بدون موادمخدر زندگی کردن یک واقعیت درزندگی من هست امروز دست از جنگ برداشتم و کمک به یک دوست همدرد یک واقعیت است
تغییر باورهای من و اصل مشورت و سپردن خودبه خداوند و به یک نفر اعنمادکردن و از نقص های خود استفاده نکردن وتراز کارهای خود گرفتن ودعاومراقبه کردن،
تمام اینها اصل روحانی واقعیت است.
پاسخ
تجربه شخصی من : در دوران مصرف همیشه به دنبال فرار از واقعیت ها بودم بخصوص فرار از اینکه معتادم . استقبال از واقعیت می تواند باعث کمال من شود به شرطی که با درد آن

کنار بیایم و بپذیرم. استقبال از واقعیت در دوران بهبودی توانسته مرا در جایگاهی قرار دهد که زمانی از آن واهمه داشتم و امروز باعث تعالی در روند اصول روحانی در زندگی شخصی

من شده است .
پاسخ
اوایل پاکی بخاطر داشتن یک رابطه و رجوع کردن به آن رابطه بسیار دست و پا زدم و جنگیدم ، رابطه ای که جز زوال چیزی بهمراه نداشت ، آنجا بود که با لغت ویا اصل واقع بینانه آشنا شدم ،
بطور کل رابطه را فراموش و به استقبال واقعییت رفتم ، همانند پذیرفتن این واقعییت که من معتادم و نه یک مجرم تمرین پذیرش در من فعال شد
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان