امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم نهم سوال 5 : چرا جبران خسارت بیشتر از یک اظهار تاسف خشک و خالی است؟
ما نمی توانیم که فهرست قدم هشتم را بنویسیم و پس از آن خیلی مصمم و ثابت قدم شروع به جبران خسارت کنیم و پس از هر مورد هم روی نام شخص مربوطه در فهرست خود خط بکشیم و بگوییم که این مورد هم کامل شد ، انگار که داریم لیست خرید منزل را کامل می کنیم . در واقع ، اکثر جبران خسارت های ما هرگز کامل نمی شوند ، و تلاش ما باید در طول مدت بهبودی مان ادامه یابد .
پاسخ
خسارت هایی که ما در گذشته زده ایم گاها بسیار عظیم و بزرگ است و نیاز به فرآیند زمانی و مکانی و تلاش روزانه برای جبران آنها داریم و نمی توان فقط با یک معذرت خواهی و اظهار تاسف آن ها را جبران کرد و شامل فرآیند زمانی است و مشورت و درخواست کمک از خداوند .
پاسخ
جبران خسارت لازمه بهبودی و نشان دهنده تعهدی است که به خود داریم و نشان دهنده این است که امروز تمام مسولیتها و رفتارم را میپذیرم و باعث میشود روابطم با دیگران شفاف و سالم شود تاسف خالی فقط یک اقرار است و نیاز به اقدام و عمل دارد اضحار تاسف خالی زمینه تکرار اشتباه را برایم فراهم میکند ولی عذر خواهی میتواند اولین قدم باشد پس اگر میخواهم فرصت اشتباه را از خودم بگیرم باید یکسری کارها انجام دهم (اقدام عمل ) ..
پاسخ
قدم چهارم ب بعد قدمهای عملی و اجرایی ما هستند. قدم نهم اقرارش پذیرفتن زبانیست ک مرحله ی اول است. قسمت دوم آن متحمل شدن بخشی از رنجیست ک مسبب آن بوده ایم. تا سختی حاصل از جبران خسارت خود مانعی بشود برای زدن خسارتهای بعدی. و لااقل مانند گذشته ب راحتی و بی تفاوتی موجب رنج دیگران نشویم
پاسخ
نمى شه با ى جبران خسارت خشك و خالى قدم نه را كار كرد ى سرى ازخسارت ها مالى است كه بايد با پول جبران كرد ى سرى از جبرانها عاطفى است كه اصول خود را دارد و من بايد با فروتنى و تواضع و خيشتن پذيرى اين قدم را به سرانجام برسانم
پاسخ
چون جبران خسارت تعهد به دنبال دارد و با این کار یک اصل روحانی را تمرین می کنم ولی در تأسف خشک و خالی اصل خسارت باقی می ماند و نارضایتی در ذهن طرف مقابل باقی خواهد ماند .
پاسخ
از نگاه من اظهار ندامت و پشیمانی بخش کوچکی از آغاز فرایند جبران خسارت است ، اما کافی نیست
با یک عذرخواهی ما از طرف مقابل خواهان عفو و بخشش میشویم اما آیا کافی است ؟ آیا جبران شده است ؟جواب خیر است ، میبایست حداقل جبران کرد و با رفتاری مناسب خواهان جبران کردن خسارت شویم
پاسخ
تاسف خشک وخالی کاری ازپیش نمی بره شاید کاربرترهم بشود
ماباید برای جبران خسارت خودمتعهد باشیم که گ اگرلازم شد به تعهدخود عمل کنیم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان