امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل دعای صادقانه
صادق بودن را چقدر مشکل میپنداریم ! بسیاری از ما وقتی به NA میآییم از اینکه چه اتفاقی در زندگی ما افتاده ، چنان سردرگم هستیم که گاهی ماه ها و سالها طول میکشد به این سردرگمی سر و سامان دهیم  . حقیقت گذشته ما همواره همان طور که گفته ایم نیست . چگونه میتوانیم راستگوتر بودن را شروع کنیم.   

بسیاری از ما صداقت در هنگام دعا را آسانترین راه مییابیم . گاهی اوقات متوجه میشویم که از باز گفتن کل حقیقت به معتادان انجمن خود رنج میبریم . احساس اطمینان میکنیم اگر بگذاریم دیگران ما را همان طور که واقعاً هستیم بشناسند ، پذیرفته نخواهیم شد . زندگی کردن طبق انتظار خود با تصویر "بینهایت آراسته و فوق العادهای" که بسیاری از ما مجسم کرده ایم، دشوار است ! در دعا از سوی نیروی برتر خود مورد اجابت قرار میگیریم و این امر به ما اجازه میدهد راز دل خود را صادقانه آشکار کنیم.  

وقتی این صداقت را در ارتباط با خداوندی که درک میکنیم به کار میگیریم ، اغلب متوجه تأثیر خفیف آن بر ارتباطات خود با دیگران میشویم . به صادق بودن عادت میکنیم . در هنگام صحبت در جلسات و کار کردن با دیگران عمل صادقانه را شروع میکنیم . در عوض ، متوجه غنی شدن زندگی خود از طریق روابط دوستانه عمیق میشویم . حتی درمی یابیم میتوانیم با خود نیز صداقت بیشتری داشته باشیم ، یعنی با مهمترین فردی که باید با او صادق باشیم. 

صداقت یک ویژگی است که با تمرین پرورش مییابد . راستگویی کامل ، همیشه آسان نیست ، اما وقتی این کار را هنگام ارتباط با نیروی برتر خود شروع کنیم ، ابراز صداقت خود به دیگران را آسانتر می یابیم.

با خداوند ، خود و دیگران صادق خواهم بود.
پاسخ
صداقت یعنی خودفریبی نکردن صداقت یعنی از پشت دیوارانکاردرامدن وخودراگمراه نکردن صداقت یعنی تمرین اصل روحانی راستگویی اولین اصل صداقت ازخودم شروع میشود یعنی دیگردروغ نگویم وخود واقعی رابه نمایش بگذارم وباعمل کرددرست پیام درستکاری رابه نمایش بگذارم
پاسخ
ابتدا باید پیش خود صداقت را تمرین و تکرار کنم ، ماسک زدن در مقابل دیگران شاید راه گریزی برای برخی از موانع و مشکلات باشد ، اما صداقت در اکثر موارد مفیدتر واقع می شود ، وقتی با خودم صادق شدم ، به موازات آن با نیروی برتر خود ، خداوند مهربان نیز صادق تر خواهم شد . و هنگام مشارکت و درخواست کمک از او می توانم صادقانه دعا کنم و نتیجه بهتری بگیرم .
پاسخ
صد اقت در دعا .یعنی نیت و خواسته ام بدون غل و غش باشد خواسته درونی با انچه برای اعلام نیازعنوان میکنم یکی باشد ...
پاسخ
تجربه شخصی من : قدم سوم و یازدهم میتواند به من در به اجرا گذاشتن دعای صادقانه کمک کند. من فردی شکاک بودم ، بخاطر همین رازهایی درونم داشتم که حتی می ترسیدم

آنها را با خداوند مشارکت کنم . من حتی میترسیدم خواسته ایم را در قالب دعا برای خداوند بازگو کنم و همیشه نصفه و نیمه دعا میکردم . امروز با اجرا گذاشتن قدم سوم صادقانه از

خداوند در خواست کمک میکنم و تمام خواسته ها و دعاهایم را کتبی برایش مینویسم . امروزه متوجه استجابت دعاهای صادقانه خود هستم و هر روز این دعاها برام کاربردی تر و با

اهمیت تر شده است.
پاسخ
سالها مفهوم دعا برایم کاملا گنگ بود و هیچ تصوری از آن نداشتم ، یادمه که امتحان داشتم و بجای مطالعه بیشتر به دعا کردن متکی میشدم و انتظار داشتم که دعاهایم عملی شود و وقتی به آن موضوع نمیرسیدم دعا کردن را رد میکردم ، بعدها فهمیدم که دعای من صادقانه نبوده ، یعنی عملکردی نصبت به آن نداشتم ، امروز بیشتر برای تمایل ، تغییر ، توانایی و روسن بینی دعا میکنم و بیشتر بجای دعا فعالییت میکنم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان