امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل تغییر انگیزه ها
قتی باورها ، اعمال و انگیزه های خود را بررسی میکنیم ، متوجه می شویم گاهی اوقات کارهایی را به دلایلی نادرستی انجام میدهیم . در اوایل دوران بهبودی خود ، شاید مقادیر زیادی پول و وقت را صرف افرادی کرده باشیم تا این افراد صرفاً ما را دوست داشته باشند . بعدها ممکن است دریابیم که هنوز برای این افراد پول خرج میکنیم ، اما انگیزههای ما تغییر کرده است . این کار را انجام میدهیم ، چون آنها را دوست داریم . یا شاید سابقاً به این خاطر که از درون خود احساس پوچی میکردیم و احساس رضایت را از طریق ارتباط با فرد دیگری جستجو میکردیم ، با دیگران روابط عاشقانه برقرار میکردیم . اکنون دلایل ما برای برقراری روابط عاشقانه ، بر اساس تمایل به تقسیم کردن زندگی پرپاداش خود با شریکی همسان است . شاید قبلاً به دلیل ترس از لغزش ، قدمها را کار میکردیم . اما امروز قدمها را به خاطر رشد روحانی کار میکنیم.

امروز در زندگی هدف جدیدی داریم و تغییر انگیزههای ما این هدف را منعکس میکند . خیلی بیشتر از نیاز و نا امنیهای خود چیزهایی را برای عرضه کردن در اختیار داریم . کمال روح و آرامش خاطری در ما رشد یافته است که بهبودی ما را به سوی قلم روی جدیدی رهنمون میسازد . با سخاوت کامل به دیگران ابراز عشق میکنیم و بهبودی خود را با آنها در میان میگذاریم و تأثیری که ایجاد میکنیم میراثی است برای کسانی که باید به ما بپیوندند.   

در دوران بهبودی ، انگیزههای من تغییر یافته است. میخواهم کارها را به دلایل درست انجام دهم ، نه فقط به خاطر نفع شخصی خود . امروز ، انگیزههای خود را بررسی میکنم.
پاسخ
همینطور که در فرآیند بهبودی قرار می گیریم ، به مرور رفتار ، کردار ، انگیزه های ما نیز تغییر می کند ، دیگر باورهای غلط گذشته برای مان جذاب نیست ، دیگر بسیاری از انگیزه های قدیمی که به خاطرشان به خودمان و دیگران خسارت های فراوانی زده ایم برایمان غریبه و نا آشنا می شوند و به مرور انگیزه های جدید و زیبا در ما بوجود خواهد آمد .
پاسخ
هرگزدوست ندارم باانگيزهاى زمان مصرف ادامه زندگى بدهم زمانى كه پاك شدم انگيزهاى من تغيركرد
چون درفرايند بهبودى قرار گرفته ام و حتمن بايدباورهاى غلط گذشته كه باعث خسارتهاى زيادى درزندگى من شده را تغيردهم
باورهاى جدىد به من انگيزهاى جديد ميدهد تاباكاركرد قدمها راه جديدى راطى كنم تاهرچه سريعتر به جامعه برگردم وادم موردقبول خانواده وجامعه باشم وراه تازه اى را ترجربه كنم
پاسخ
تجربه شخصی من : تغییر انگیزه ها یک فرآیند است که میتواند مرا در مسیر بهبودی به بالاترین سطح آگاهی برساند . اینکه چطور میتوانم این تغییر را بوجود آورم بستگی به شرایطی

دارد که من در بهبودی برای خودم فراهم کرده ام. تغییر رفتارها ، لحن صحبت کردن اولین تغییراتی است که من بعد ورود به انجمن قادر به شناسایی آن شدم . پس از مدتی متوجه

شدم رفتارها و حرف زدن های من تغییر کرده و این مشوقی شد تا با سرعت بیشتری به تغییر انگیزه ها و نگرش هایم بپردازم .

امروزه عیوبی دارم که نیاز به تغییر آنها است ولی انگیزه کافی برای تغییر آن ندارم چون ترس از دست دادن لذت ها را دارم .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان