امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل نگرش مثبت
نگرش منفی علامت اعتیاد فعال است . در هر اتفاقی که در زندگی ما رخ داد ، فرد یا چیز دیگری مقصر بود . دیگران را به خاطر کمبودهای خود با مهارت خوبی سرزنش میکردیم . در بهبودی یکی از اولین چیزهایی که برای رسیدن به آن تلاش میکنیم ، پیدا کردن نگرشی مثبت است . متوجه میشویم اگر طرز فکر منفی خود را با اصول مثبت جایگزین کنیم ، زندگی بسیار روان تر جریان می یابد .

در حالی که نگرشی منفی ، ما را در دوران اعتیاد فعال تعقیب میکرد ، اکثر اوقات این نگرش میتواند ما را تا اتاق های معتادان گمنام دنبال کند . چگونه میتوانیم شروع به تغییر نگرش های خود کنیم ؟ از طریق تغییر دادن اعمال خود . این کار آسان نیست ، اما میتوان آن را انجام داد.

میتوانیم از گوش دادن به طرز صحبت خود شروع کنیم . قبل از اینکه لب به سخن بگشاییم ، از خود چند سؤال ساده میپرسیم : آیا چیزی که میخواهم بگویم ، درباره مشکل است یا راه حل آن ؟ آیا چیزی که میخواهم بگویم ، لحن عشقآمیزی دارد ؟ آیا چیزی که باید بگویم مهم است یا آیا اگر دهان خود را بسته نگه دارم ، همه صرفاً راحت تر خواهند بود ؟ آیا صرفاً صحبت میکنم تا صحبت خود را بشنوم یا آیا  "صحبتهای خردمندانه" من هدفی را دنبال میکند ؟

نگرش ما در اعمال ما نمایان میشود . اکثر اوقات چیزی که واقعاً مهم است ، حرف ما نیست ، بلکه نحوه بیان ماست . وقتی یاد میگیریم به طرز مثبت تری صحبت کنیم ، متوجه بهبودی نگرش خود نیز خواهیم شد .

میخواهم از منفی بافی آزاد باشم . امروز ، به طرز مثبت صحبت میکنم و عمل مینمایم .  
پاسخ
منفی بافی ها و سر در گمی هایی که در گذشته تاریک خود داشتیم ، باعث بروز بسیاری از مشکلات برای ما می شد . امروز با نگاهی دیگر و نگاهی مثبت به دریچه زیبای زندگی نگاه می کنیم .

امروز با دعا و مراقبه از خداوند خود کمک می خواهیم تا مشکلات را از سر راه ما بردارد . امروز نگرش ما به زندگی هر روز از زاویه ای جدید و با ایمان قوی تر از روز قبل می باشد .

امروز مشکلات زندگی نمی تواند مانعی برای سر در گمی و منفی گرایی در ما شود .
پاسخ
نگرش مثبت برای من نگاه کردن از زاویه ای بهتر به مسایل میباشد
امروز با این دید سعی میکنم به قضایا نگاه کنم این کار به من کمک میکند تا بر روی مسایل گیر نکنم و نگرش مثبت کمک میکند تا بیماری من فعال نشود و بر روی بهبودی متمرکز شوم
پاسخ
تجربه شخصی من : نگرش مثبت زا میتوان در فقط برای امروز پیدا کرد ، جایی که می گوید فقط برای امروز از زاویه بهتری به زندگیم نگاه میکنم .

من هیچگاه از زاویه مثبت به مسائل نگاه نکردم و همیشه به موضوعات و اشخاص بدبین بودم ، همیشه عینک بدبینی بر چشمانم بود ، این باعث شد که منزوی باشم . امروز هم

اگر بیماریم فعال باشد مثبت نگر نیستم . من بدبینی را دوست دارم ، دوست دارم در حاشیه باشم ، دوست دارم معظل درست کنم ، دوست دارم چالش برانگیز باشم ، من با این

کارها میخواهم خودی نشان دهم ولی غافل از اینکه طرد و منزوی خواهم شد. مادامی که به اصول اعتماد کنم و آن را به اجرا درآورم میتوانم نگرشی مثبت داشته باشم .
پاسخ
زمانی میتوانم نگرش مثبت داشته باشم که باورهای غلط و پو ج را دور بریزم و با اصول برنامه زندگی کنم و دایما در تماس با بهبودی باشیم و جیزی را رد یا تایید نکنم و روشن ضمیر باشم ...
پاسخ
هراتفاقی را ازدو زاویه می توان نگاه کرد زاویه خوب و زاویه بد هرگاه از زاویه بدنگاه کردم دراعتیادخود غوطه ور بودم ونمی توانستم زندگی خوبی داشته باشم چون بیماری من فعال بودوهمیشه زمانه یااطرافیان خودرا  آزار میدادم وباعث بدنامی خود می شدم .
ولی به گفته پمفلت فقط برای امروز از زاویه بهتری نگاه کردم زندگی قابل قبول داشتم یعنی از روی بهبودی نگاه کردم و همیشه مورد احترام قرارگرفتم.
پاسخ
به قدری به اصول و قدرت معتادان گمنام ایمان دارم که با جان دل تمامی رهنمودهای آن را میشنوم و در حد توانم آنرا به تجرا در میآورم ، این مهم خود ، نگرش مثبت است ، اما فقط برای امروز میگوید که به کمک NA سعی خواهم کرد از زوایای بهتری به زندگی نگاه کنم ، بطور مثال یک روز هر چند بد اما چون پاک بودم یک روز موفق است
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان