امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم دهم سوال 7:هر گاه در اشتباه بودیم،سریعا به آن اقرار کردیم برای من چه مفهومی دارد؟
تشخیص مواقعی که در اشتباه هستیم ، به اندازه کافی سخت است و اقرار به آن نیز دشوارتر . درست مانند قدم نهم باید مواظب باشیم که با اقرار باعث خسارات بیشتری نشویم .

در قدم دهم نیاز است تا در چنین شرایطی وقت گذاشته و خود را مرور کنیم .
پاسخ
اقرار به اشتباه خیلی سخت است و تصمیم به اقرار سختر است .
هرگاه تشخیص دادم که اشتباه کردم باید اصل روحانی صداقت را فراموش نکنم و با شهامت آن اشتباه را اقرارکنم تا بهبودی من به خطرنیافتد یعنی
هرگاه اقرارنکردم نقصهای من بیدار می شوند و برای کارهای خود توجیح و بهانه آوردم ومجبور به دروغ گفتن می شوم ولی هرگاه اقرار به اشتباه کردم خود رابه خداوند نزدیک کردم و احساس خوشبختی کردم .
پاسخ
یعنی به طور مداوم در حال بررسی خودم باشم و هر زمانی که مرتکب اشتباهی شدم همان لحظه یا همان روز جبران کنم و از افکار ، اعمال و احساساتم مراقبت کنم تا بیماریم

آن را مخفی یا توجیه نکند و به دستاویزی برای رفتارهای بعدی من تبدیل نشود . انجمن جاییست که به من می گوید ، بهبودی فرآیند روزانه است. لازم نیست رنجش ها و

ترس هایم را روی هم تلنبار کنم ، بلکه به محض آگاهی از اشتباهاتم بلافاصله باید به آن اقرار کنم و سعی کنم تکرار نکنم .
پاسخ
وقتی که اصول انجمن را در زندگی روزمره خود جاری کردم ، کمتر اشنباه می کنم ، و اگر اشتباهی کنم ، تشخیص می دهم که اشتباه کرده ام ، در برخی از موارد هم تشخیص برای من سخت است ، چون شاید دیگران را مقصر بدانم.

فرآیند ترازنامه نویسی و خواندن برای راهنما و اقرار به اشتباهاتم بایستی مداوم باشد ، تا بتوانم سریعا اشتباهات خود را مو شکافی کنم و به آنها پی ببرم.
پاسخ
برای من به اینصورت که هنوز نمیتوانم بفهم که کجا درست و غلط است و یادم باشد که بیماری دارم به نام اعتیاد که خیلی مرموز و پیشرونده است و هنوز هم اشتباه میکنم با کمک ترازنامه و راهنما میتوانم ابعاد و گستردگی بیماری ام را بشنسام
پاسخ
اينكه من خودم را انكار نكنم و با اين كار خودم را در مسير بهبودى قرار دهم چرا كه اقرار به اشتباه و تراز نامه نوشتن و سانسور نكردن من رو كمك مى كند تا از مسير بهبودى خارج نشوم
پاسخ
از آنجایی که خود رأی بودن بخشی از اعتیاد من است دیدن آن برایم بسیار سخت است و اینجاست که راهنما نقش ود را به درستی ایفا میکند اما از آنجایی که اصلا با اقرار کردن مشکل ندارم ، اشتباهم را میپذیرم لاکن مشکل بعدی من سریعا به آن اقرار کردن است ، که موجب تولید ترس در من میشود
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان