امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل ترازنامه مستمر
تداوم تهیه ترازنامه شخصی بدین معناست که ما به بررسی خود ، اعمال ، نگرشها و روابط خود به طور مستمر عادت میکنیم .

تهیه ترازنامه مستمر عاملی مهم در الگوی جدید زندگی ماست . در دوران اعتیاد ، تا کمترین حد ممکن خود را بررسی میکردیم . از شیوه زندگی خود راضی نبودیم ، اما احساس نمیکردیم قادر به تغییر شیوه زندگی خود باشیم . احساس میکردیم بررسی خود، عمل دردناک و بیهوده ای است . 

در الگوی جدید زندگی خود، تهیه ترازنامه ای مستمر را در نظر بگیرم.
پاسخ
تجربه شخصی من : نوشتن ترازنامه به طور مستمر باعث می شود ، اشتباهاتم کمتر و روابطم سالم تر شوند . ترازنامه مستمر باعث افزایش احترام به خود و دیگران می شود

همچنین موجب طولانی تر شدن روابطم با اطرافیانم می شود . ترازنامه مستمر باعث می شود در حال زندگی کنم ، باعث کاهش ترس ها ، رنجش ها ، اشتغال فکری و خود مشغولی

می شود و به آرامش بیشتری می رسم.  ترازنامه مرا از نظر بعد روحانی به بالاترین سطح ممکن در بهبودی می رساند . ترازنامه مستمر باعث می شود به مرور انگیزه ها و باورهایم

تغییر کند و نگاه واقع بینانه به دنیای اطرافم داشته باشم.
پاسخ
نوشتن ترازنامه مستمر مرابه روزرسانی می کندوکمتراشتباه می کنم وازنقصهای خود کمتراستفاده می کنم
وکمتربه خودودیگران صدمه می زنم وازخودمشغولی دست برمی دارم وهمیشه مثل یک ترمز دستی برای من کارمی کند
پاسخ
ترازنامه شخصی و مستمر را در قدم های چهارم و دهم تجربه می کنیم .

می آموزیم که با گرفتن ترازنامه مستمر می توانیم نقاط ضعف و نقاط مثبت درون خود را ریشه یابی کنیم ، وقتی تراز می گیریم در فرآیند بهتر زندگی کردن و آرامش برنامه قرار می گیریم .

با تراز گرفتن مستمر از خود بالانس می شویم و می توانیم در مسیر بهبودی بهتر حرکت کنیم و حرکت رو به جلو را به صورت مستمر و پیوسته تجربه کنیم.
پاسخ
سالهاست که در مورد ترازنامه نویسی و فواید آن صحبت میکنم ولی در این خصوص شخصا مهارتی ندارم ، زیرا بصورت کاملا مقطعی و یا برای رهایی از بحرانهای زندگی شخصی دست به قلم میشوم ، معمولا وقتی در بهبودی هستم ترازنامه مینویسم اما وقتی که در بیماری طی میکنم تمایلی به نوشتن ندارم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان