امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل تعادل عاطفی
تعادل عاطفی یکی از اولین نتایج مراقبه است و تجربه ما این مسئله را ثابت کرده است.

تعادل عاطفی از طریق انجام دعا و مراقبه حاصل میشود . ما آرامش پیدا میکنیم و افکار ، امیدها و دغدغه های خود را با خداوندی که درک میکنیم در میان میگذاریم . سپس برای راهنمایی گوش میدهیم و منتظر دریافت قدرت لازم برای عمل کردن بر اساس این راهنمایی میشویم.  

سرانجام، مهارت های ما در حفظ تعادل تقریبی بهبود مییابد و نوسانات عاطفی بالا و پایینی که سابقاً تجربه میکردیم ، برطرف میشود. میتوانیم به دیگران اجازه دهیم احساسات خود را درک کنند ؛ نیازی به قضاوت درباره آنها نداریم. از احساسات متنوع شخصی خود کاملاً استقبال میکنیم.

از طریق دعا و مراقبه به اهمیت تعادل عاطفی برای خود پی میبرم.
پاسخ
تجربه شخصی من : برای بروز احساسات عاطفی من همیشه از قضاوت می ترسیدم که نکند مورد تمسخر دیگران قرار گیرم . من حتی می ترسیدم که احساساتم را با گریه نشان دهم ، این موضوع 

باعث می شد که من احساسات عاطفی ام را با مصرف مواد سرکوب کنم. گاهی اوقات هم چگونگی بروز این احساسات را نمیدانستم ، این ندانسته ها باعث شد که من تعادلی در بروز عواطفم نداشته

و ترس جایگزین این احساسات شود . امروزه با بکار گیری اصول روحانی شهامت ، پذیرش و روشن بینی ، تمامی احساسات عاطفی خود را بروز می دهم .
پاسخ
هروزاحساسات من قابل تغیرهست وازبیان ان درخیلی مواقع می ترسیدم چون ترس ازقضاوت داشتم
ودربعضی ازمواقع امنیتهای من به خطرمی افتاد ولی اززمانیکه قدم یازده راکارکردم یادگرفتم چگونه خودرابه
خداوندبسپارم وهمیشه دعاومراقبه برای من کاربردداشته چون دیگرباترسهای خودزندگی نمی کنم بلکه با خداوندکه
همه امورزندگی خودرابه اوسپردم زندگی می کنم
پاسخ
تعادل عاطفی یعنی احساسات خود را بتوانیم کنترل کنیم و در آرامش باشیم . یعنی با دعا و مراقبه بتوانیم خواست خداوند را در زندگی خود پذیرا

بوده و در راستای اصول روحانی برنامه ، صبر ، پذیرش و اراده او حرکت کنیم ، بتوانیم احساس دوست داشتن خود نسبت به دیگران را به کار بگیریم.
پاسخ
برای داشتن تعادل عاطفی احساستم را شناسایی میکنم اما انها را طبقه بندی نمیکنم گاها احساسات و عاطفه روحی من بیمار میشود و حالات بحرانی پیدا میکنم اما خود را ازار نمیدهم و در جراها نمیروم صبر پیشه میکنم و مثل روزهای اول پاکی بیشتر وصل برنامه میشوم و کمک میگیرم تا ارز ان برهه بگذرم
پاسخ
در خیلی از موارد بعلت عدم آگاهی مناسب و جامع دچار عدم تعادل عاطفی میشوم ، عدم آگاهی نشات گرفته از عدم آموزش صحیح من است ، هیچ کجا این تعادل عاطفی را ندیده ام ، امید آن دارم که با چاپ کتاب جدید مراقبه روزانه بتوانم اطلاعات مفید و کاربردیی در خصوص این اصل پیدا کنم و رهایی را تجربه کنم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان