امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل حس کردن اراده خداوند
پس از چند سال پاکی ، چیزی که ظاهراً از آن مطلع هستیم این است که چه وقت بر خلاف اراده خداوند برای خود عمل میکنیم . وقتی بر خلاف اراده خداوند حرکت میکنیم ، دچار آن احساس دل نگرانی ناراحتکننده قدیمی میشو یم . این دل‌ نگرانی به ما هشدار می دهد اگر همین مسیر را در پیش گیریم ، بیخوابی های بسیاری در انتظار ماست . باید به این احساسات توجه کنیم ، چرا که آنها اغلب نشان می دهند که بر خلاف اراده خداوند برای خود عمل میکنیم.  

قدم یازدهم هدف واقعی از دعا و مراقبه را به روشنی بیان میکند : ارتقا ارتباط  آگاهانه ما با خداوندی که درک میکنیم ، آگاهی روشنتری از اراده خداوند برای ما و قدرت اجرای آن را به دنبال دارد . از طریق احساس خود درباره اراده خداوند به طور روشن تری از آن مطلع میشویم ، نه از طریق "نشانهها" یا کلمات، و این احساس خوب است.

برای آگاهی از اراده نیروی برتر برای خود و قدرت اجرای آن دعا میکنم . به احساسات خود توجه میکنم و اگر این احساسات خوب بودند ، عمل میکنم .
پاسخ
برای حس کردن اراده خداوند باید جگونکی عملکرد داشت یعنی تغییر دست ار غرور و منیت دست برداشت اراده خداوند بود که میل به مصرف را از دست دادیم برای حس کردن باید تراز نوشت دعا کرد و در مراقبه قرار کرقت تا خواست خدا با خواست ما منطبق شود جایی که بیماری باشد حسی از خداوند نداریم ...
پاسخ
خداوند همیشه راه خوب یا بد را به من نشان میدهد و فقط باید تشخیص داد و هرگز بد من را نمی خواهد
زمان مصرف میدانستم که بدی دارم انجام میدهم ولی اوایل مصرف لذتها همان غرایض شیطانی
مرا وادار به مصرف میکرد تا با عجزهای خود پناه به خداوند اوردم و با دعوت اوبه انجمن امدم وخود را به اوسپاردم
وبا ابزارهایی که درقدمها پیداکردم توانستم به خداشناسی برسم وزندگی وخودرابه اوسپاردم وهروز تاثیر آنرا در
زندگی خود را می بینم چون خداوند بهترینها را برای ما می خواهد
پاسخ
خیلی از مواقع در حین انجام کاری با توجه به کارکرد قدم های 12 گانه و خودشناسی، می توانیم احساس کنیم که خواست خدا نیست که ما این کار را

انجام بدهیم ، یعنی بعد از مدتی که پاک می مانیم و در اصول انجمن به پیش می رویم به این احساس بیشتر واقف می شویم .

پس می توانیم احساس کنیم که اراده خداوند در چیست /
پاسخ
من جز آن دسته از معتادانی هستم که زیاد و یا اصلا به دنبال حس کردن اراده خداوند نیستم ، زیرا شناختی که از خداوند دارم و یا اطلاعاتی در این خصوص همه اکتسابی و بدون محرک اعتقاد است ، لاکن بیشتر بدنبال شناخت اراده خودم هستم که تماما مخرب است ، یعنی هر جا بفهمم که آن موضوع اراده من است ، آن را انحام نمیدهم و اطمینان حاصل میکنم که قطعا اراده خداوند را حس و جاری کرده ام
پاسخ
تجربه شخصی من : برای حس کردن اراده خداوند نیاز است تا من احساسات را بشناسم . شناخت احساسات و آگاهی از آنها به من کمک می کند تا حس های درونیم فارغ از هر عکس العملی خود را 

نمایان کنند . بهترین راه برای شناخت این احساسات کارکرد قدم چهارم ، بخش احساسات است که می تواند در روند واگذاری اراده خود به خداوند کمک شایانی بکند . اینکه من چطور اراده خداوند را در 

زندگیم حس می کنم مستلزم یک فرآیند است که در این فرآیند بایست مستمر در قدم یازدهم باشم تا جایی که وقتی اراده خداوند عملی می شود من در قلب خود احساس کنم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان