امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل ملاطفت
در این مرحله از بهبودی امکان دست یافتن به یک روحیه با ملاطفت و با شفقت وجود دارد . امروز وقتی می بینیم کسی از روی نقائص شخصیتی خود

عمل می کند ، به جای اینکه عصبانی یا خشمگین شویم با او همدلی و هم دردی می کنیم ، برای این که می دانیم که چه چیز باعث این گونه رفتار

شده است . قلب ما وقتی که می بینیم با دیگران رویا ها ، احساسات ، ترس ها ، علائق و یا اشتباهات مشترکی داریم ، پر از ملاطفت و هم دلی

می شود .
پاسخ
خیلی مواقع ما همدرد هستیم هم فهم نیستیم و خیلی مواقع همدل نیستیم مثل زمانیکه نقصی از کسی سر میزند که اصلا ما یا ان را انجام ندادیم یا برای ما صغیل است خصوصا در خدمات ساختاری به وضوح دیده میشود ما سعی میکنیم شفقت ملاطفت به خرج دهیم و رودر روی همدرد نباشیم کنار او باشیم تا حداقل سهم خود را به نحو احسن انجام دهیم ...
پاسخ
دیگر مانند گذشته زود از کوره در نمی رویم ، با کارکرد 12 قدم و 12 سنت و بخصوص خدمت در انجمن ، به صبر و شکیبایی خاصی می رسیم که در مواقعی که با یک نوع مشکل از طرف شخصی مواجه می شویم ، ملاطفت بیشتری از خود نشان می دهیم ، چرا که می دانیم کسی بدون نقص نیست و هر شخصی نقصی دارد که از آنها بستگی به شرایط پیش آمده ممکن است از آن استفاده کند ، و ما نیز در مقابل آنها نباید از نواقص مان استفاده کنیم ، بلکه باید با صبر و شکیبایی ملاطفت بیشتری از خود نشان بدهیم ، تا مشکل بوجود آمده به نحوه بهتری خاتمه یابد .
پاسخ
هرگاه من ازروی نقص شخصیتی خود درجلسات کاری را انجام دادم اعضای گروه با ملاطفت بامن برخوردکردن ویاد دادن همیشه صبور باشم
من هم یادگرفتم اگرکسی ازروی نواقص شخصیتی خودکار بدی انجام دادمن سعی در آرامش می کنم و مشوق آن فرد می شوم که سعی نکند از
نواقص شخصیتی خود استفاده کنه وبا ملاطفت و مهربانی آن چیزی که دربرنامه یادگرفتم به اجرا میگزارم
پاسخ
تجربه شخصی من : زمانی من میتوانم از این اصل استفاده کنم که قدم چهارم خوبی را کار کرده باشم . اصل ملاطفت در بخشش و از خودگذشتگی نمود پیدا میکند .

وقتیکه  فرصت اشتباه را به فردی بدهم ، می توانم با او رفتار مناسبی داشته و با روی خوش با او رفتار کنم . با همدردی و همدلی با کسی که مرتکب اشتباه شده به

خودم این فرصت را میدهم که خدمت صادقانه ای در این مورد داشته باشم .
پاسخ
زمانی که با خویشتن خود ارتباطی ندارم و یا زمانی که در صلح نیستم چگونه میتوان این اصل را اجرا کرد ، در وحله اول خود را بخشیدم ، و با کارکرد قدمها به خودم فرصت آزادی عمل دادم ، از خودم شروع کردم و سپی در خانواده به اجرا درآوردم ، پس از این تمرین ، لطافت را وارد جلسه و پس از آن توسط محیط کارم وارد جامعه کرپم ، البته نه همه جا و با همه کس
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان