امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم دوازدهم سوال 11 : پیام رساندن چه نفعی برای من دارد؟
اگر بگوییم که مشکلات فراوان و یا حال بدی داریم ، اما خاطر نشان سازیم که این ها نمی توانند باعث مصرف مجدد ما شوند ، چون در جلسات شرکت می کنیم و درخواست کمک می کنیم تا بر روی بهبودی خود کار کرده باشیم باز هم در حال پیام رسانی هستیم .

اگر چه اکثر اوقات بهترین راه پیام رساندن همانا تمرکز بر روی تازه واردان در جلسه و ذکر منافع بهبودی در معتادان گمنام است .
پاسخ
نفعی که از پیام رسانی به من میرسد این است که قدرت و تنوع معتادان گمنام بیشتر میشود ، تجارت متفاوت اعضا باعث میشود که خوده معتادان گمنام رشد کند و شکوفا شود ، شیراط خدمات رسانی که مفهوم جبران خسارت را دارد فراهم میشود ، فرصتی ایجاد میکند که بتوانم در کنار رهجو بودن ، راهنما بودن را تحبره کنم ، و در توسعه معتادان گمنام بستری ایحاد میشود که به جامعه و دنیا کمکی شایان کنیم و دنیایی بسازیم عاری از مصرف مواد مخدر و آسیبهای اعتیاد ، این یعنی امنیت
پاسخ
با پیام رسانی ما به معتادان دیگر ، اعضای جدید و تازه وارد به NA می آیند ، و این اعضاء اول اینکه باعث اتحاد هر چه بیشتر NA می شوند و دوم اینکه با در میان گذاشتن آنچه که

داریم می توانیم آنها را حفظ کنیم . و باعث رشد روز افزون معتادان گمنام می شود. و با پیام رسانی هر چه بیشتر می توانیم هدف اصلی انجمن را تحقق دهیم .
پاسخ
اینکه من در بهبودی باقی می مانم و باعث رشد و تغییر در رفتار ، عملکرد و زندگی ام می شود . نیرویی در من ایجاد می کند که بتوانم بی منت برای همدردم کار کنم یعنی برای خودم احساس ارزش 

می کنم و حس سپاسگزاری در من تقویت می شود . یاد می گیرم چطور اصل گمنامی را فظ کنم و از خودخواهی جدا شوم و عشق ، ایثار و بخشش را تجربه کنم . پیام رسانی باعث می شود تجاربم 

زنده بماند و اصول برنامه برایم اهمیت بیشتری پیدا کند .
پاسخ
اگرپیام رسانی نبود الان من هم نبودم
باپیام رسانی می توانیم به دیگر معتادان بگویم که شما هم فرصت زندگی دارید
پاسخ
اينكه انجمن كاركرد خودش را نشان ميدهد من هم با اين كار سنت پنج خود را به اجرا گذاشتم و همچنين چراغ جلسات هميشه برقرا است و اين كار نشان ميدهد كه قدمها و سنت ها روى من كار كرده
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان