امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم دوازدهم سوال 12 : قدم دوازدهم و سنت پنجم چگونه با هم در آمیخته اند؟
قدم ها ، ما را به طرف بیداری روحانی هدایت می کنند . این بیداری ، با تغییراتی که در زندگی ما پدید می آید به وضوح قابل رویت است . تغییرات پیش آمده ، به ما امکان بهتری می دهند که بتوانیم اصول روحانی را در زندگی خود پیاده کنیم و پیام بهبودی و امید را به معتادی که هنوز در عذاب است برسانیم . در صورتی که ما اصول پیام خود را در زندگی رعایت نکنیم ، پیام مان بی معنا خواهد بود . وقتی ما مطابق اصول برنامه زندگی می کنیم ، اعمال و زندگی ما به مراتب بیشتر از کلمات و نشریات مان به آن معنا می دهد .
پاسخ
با بیداری روحانی حاصل از کارکرد قدم های دوازده گانه NA خصوصا قدم دوازده ، هر عضوی می تواند یک پیام رسان برای معتادان در حال عذاب باشد که به طروق مختلف در جلسات و

خارج از جلسات پیام رسانی نماید ، سنت پنجم نیز هدف اصلی معتادان گمنام است که پیام NA را در غالب گروه به معتادان در عذاب برساند ، در هر دو مورد پیام رسانی اعضای NA

مشخص و مشهود است و مشترک می باشد.
پاسخ
با کارکرد قدمها بهبودی ما از بیماری اعتیاد ممکن میشود ، و پیام قدم دوازدهم ب صراحت میگوید که این اصول را در تمام امور زندگی خود به اجرا درآوریم ، با بدست آوردن این بیداری روحانی که خود بهترین جاذبه در جهت پیام رسانی است ، میگوید تماما تلاش کنیم تا این پیام که همانا وعده ما امید و پیام ما آزادی است را به معتادان دیگر برسانیم ، که میشود بدون مصرف زندگی و ما دیگر مجبور نیستیم که مصرف کنیم تا بمیریم
پاسخ
سنت پنجم برای من هدف را مشخص می کند و قدم دوازدهم روش رسیدن به این هدف را به بهترین شکل تعیین می کند . در قدم دوازدهم ما سعی می کنیم پیام رسانی کنیم و سنت پنجم در تکمیل این

قدم برای ما هدف رساندن پیام بهبودی را مشخص می کند . در قدم دوازدهم من به عنوان یک عضو باید با عملکرد ویا به صورت مستقیم پیام رسانی کنم و در سنت پنجم این گروه است که اقدام به پیام 

رسانی می کند و تازه با دیدن اعضای قدیمی و عملکرد آنها پیام برنامه را دریافت می کند . این نقطه اتصال قدم دوازده و سنت پنجم است که ما را در راستای یک هدف والا و مشترک قرار می دهد .

پیام رسانی در قدم دوازدهم و سنت پنجم به منزله قلب انجمن ما تعریف شده است .
پاسخ
قدمها من راازمنیت خود درمی اورد وبه یک فرد مورداعتماد درمی ایم
سنتهاازمن به ما تبدیل می شویم
قدم کارمیکنیم که خودمان رانکشیم
سنت کارمی کنیم که به دیگران صدمه نزنیم
وقتی دوازده قدم کارکردم وان را به اجرا گذاشتم پیام رسان خوبی یرای معتاددرحال عذاب هستم
پاسخ
هم قدم دوازده هم سنت پنج در رابطه با پيام رسانى و اينكه من بايد يكى از اعضاى انجمن در اين ارتباط حركت كنم و با تغيير در درون خودم ى جاذبه در برنامه باشم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان