امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم دوازدهم سوال 16 : ارزش درمانی کمک یک معتاد به معتاد دیگر چیست؟
یاد گیری کمک به دیگران ، یکی از فوائد برنامه معتادان گمنام است . به کارگیری دوازده قدم ، به صورت قابل ملاحضه ای ما را از خواری و نومیدی بیرون آورده و وسیله دست نیروی برترمان می کند .

به ما قابلیتی داده می شود که می توانیم در جایی که از دست هیچ کس دیگر ، کاری ساخته نیست ، به هم نوع معتاد خود کمک کنیم .

این گونه اتفاقات را همه روزه در میان خود می بینیم . این تغییرات معجره آسا نمایانگر بیداری روحانی است . تجربه شخصی خود را در مورد چگونگی گذشته مان با دیگران در میان می گذاریم و با آن که وسوسه پند و اندرز دادن در ما شدید است ، اما می دانیم که در صورت انجام آن ، احترام خود را در میان تازه واردان از دست می دهیم . پند و اندرز ، پیام ما را تار و غبار آلود می کند ، پیامی که در ما تاثیر می گذارد ، یک پیام ساده و صادقانه بهبودی از اعتیاد است.
پاسخ
همیشه برای درمان اعتیادم بدنبال حرفه ای ها ، مذاهب و متخصصین رجوع میکردم ، اما هیچ یک از آنها برای درمان من کافی نبود ، بیماری من یا دوباره عود میکرد و یا بدتر میشد ، زیرا اعتیاد از هیچ اصولی پیروی نمیکند ، پس از آن بود که با ارزش درمانی آشنا شدم ، و همین بود که یک معتاد بهتر از هر کسی میتواند به من کمک کند و مرا درک کند ، شاید این اصل درمانی کمک کرد که به کارایی برنامه ایمان بیاورم
پاسخ
یعنی کمک بلاعوض و با عشق به دیگر معتادان ، کمک بدون هیچ گونه چشم داشت و بدون دریافت هیچ گونه وجه و کاملا رایگان و خدمت به آنها ، ارزشی که باعث اتحاد و رشد روز

افزون NA شده است . ما با در میان گذاشتن آنچه داریم ، می توانیم آن را حفظ کنیم . کمک به تازه واردین ، خدمت در انجمن و جذب اعضا به جلسات همگی از جاذبه های NA و ارزش

درمانی کمک یک معتاد به معتاد دیگر می باشند و رعایت این اصول می تواند ما را در انجام هدف اصلی انجمن یاری نماید.
پاسخ
مهمترين و اصلى ترين جاى بهبودى من كمك يك معتاد به ديگرى است من با در ميان گذاشت ان چه كه در برنامه يا د گرفتم مى توانم ان را حفظ كنم و با اين كار مسوليت پذيرى و گذشت رو ياد مى گيرم
پاسخ
ارزش درمانی برای من آنجایی است که یک معتاد از وقت و تجربه ارزشمندش برای تو میگذارد و در این مسیر که میتواند خدمت ، دادن تجربه ، مشارکت و درک کردن، گوش کردن ... باشد هیچگونه انتظار و توقعی ندارد
پاسخ
ارزش درمانی کمک یک معتاد به معتاد دیگر یعنی داشتن احساس تعلق به انجمن . وقتی به یک معتاد کمک می کنم قلب NA به تپش می افتد . وقتی به معتادی کمک می کنم انرژی ای که بر اثر 

کمک به من منتقل می کند مرا مصمم می کند که در مسیر و فرآیند بهبودی بمانم . با کمک به یک معتاد بهبودی من تضمین می شود . زمانی که هیچ کس و هیچ چیز نمی توانست برایم کار کند ،

فقط یک معتاد در حال بهبودی بود که به درد من خورد و مرا کمک کرد و این یعنی معجزه زندگی .
پاسخ
یعنی متعهد و ارزش قایل شدن به هر انجیزی که مرا نجات داده باید در طبق اخلاص بگذارم حال با الگویی رفتاری درست رعایت اصول با همدردی همدلی هم ساتی دیدن نقاط مشترک داریم با دیگران درلسوز و نیت خیر داشتن برای هر جیزی که نجاتمان داده در طبق اخلاص بگذاریم وبا صداقت کامل در میان بگذاریم ....
پاسخ
کمک یک معتادبه معتاددیگر یعنی اعضای قدیمی عشق بلاشرط به من دادن وازهیچ چیزی برای کمک به من دریغ نکردن
من هم درقبال اعضای تازه وارد تعهددارم که هرچه به رایگان دراختیارمن گذاشتن من هم دراختیار تازه وارد به گذارم
پاسخ
16- ارزش درمانی کمک یک معتاد به معتاد دیگر چیست؟

یعنی اینکه باید همدردانم برایم مهم و ارزشمند باشند چون برای پاک ماندن و بهبودی به آنها نیاز دارم .. زیرا تنها کسانی تونستن در درمان بیماری به من کمک کنن که گذشتشون شبیه من بود .. کسانی که حال و احساسم را سلولی درک میکنن .. کسانی که با تغییرکردنشون و بهترشدن حال و روزشون تونستن و میتونن تاثیرمثبتی برمن بذارن و انگیزه حرکت در مسیر بهبودی را در من ایجاد کنن .. و اینکه رایگان و دردسترس وعشق بلاعوض است.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان