امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم دوازدهم سوال 17 : چرا احساس هم سانی و هم دلی به این اندازه مهم است؟
مهمترین چیزی که پیدا کردیم ، احساس هم سانی و تشابه بود . اعضایی که درست مثل خود ما مصرف کننده بوده اند ، تجربه خود در مورد این که چگونه پاک شده اند را به مشارکت می گذاشتند . اعضایی که خود نیز تنهایی و انزوا را تجربه کرده بودند ، مثل این بود که از روی غریزه می دانستند ، ما نیاز داریم تا کسی ما را با آغوش گرم بپذیرد . به نظر می رسید که کل گروه بدون این که ما حرفی بزنیم ، می دانستند که ما به چه چیزی نیاز داریم.
پاسخ
چیزی که کمک میکند که پیام ما شفاف باشد و سلیقه نشود ، همین حس همسان بودن و همدلی بودن است ، پیامی که من گرفتم و سبب پاکیم شد همین است و تولید جاذبه در من کرد، همین مهم هم باعث آن میشود که ما با دیگران و دیگران با ما ، بدنبال تفاوت نباشیم ، بلکه بدنبال وجه مشترک که همانا بیماری اعتیاد و بهبودی از آن باشیم
پاسخ
در NA همه اعضا یکسان و همسان هستند و کسی از دیگری برتری ندارد ، هر عضوی از NA در هر جلسه ای حق عضویت دارد و می تواند در آن جلسات شرکت کند ، خدمت کند و به

اندازه دیگران در آنجا سهم از بهبودی داشته باشد . همه ما حق مشارکت داریم و می توانیم به تازه واردین سرویس دهیم و داشته های خود را با آنها در میان بگذاریم . و همین امر

برای تازه واردین به انجمن نیز صدق می کند و آنها نیز می تواند بهبودی خود را مانند اعضای قدیمی تر دنبال کنند و حس همسانی و همدلی را احساس نمایند.
پاسخ
اولین نقطه اشتراک بین دو معتاد حس همسانی و همدلی است ، چرا که ارتباط از این طریق ایجاد می شود . من وقتی برای بیان پیام بهبودی و به مشارکت گذاشتن تجربیاتم فقط به مشکلات زندگی

شخصی ام بپردازم و اهمیتی به تازه وارد ندهم ، حس همسانی و همدلی از بین می رود و تازه واردین احساس غریبگی می کنند و از جلسات دور می شوند . من باید با همدلی کردن و عشق و محبت 

آنها را جذب کنم و از آنها بخواهم بازهم در جلسات شرکت کنند.
پاسخ
همدلی همدردی همسانی یعنی در یک ردیف قرار گرفتن و یعنی تواضع و فروتنی را به من یاداور میکند همه ما مساوی و برابر هستیم برنده بازنده نداریم ما در بیماری مشترکیم مثال ترس که من هم ان را دارم شکل و فرم بیماری ما برابر است منتها حال کم رنک تر یا پر رنگ همه ما همدلیم هم ردیف و همسو هستیم و در یک کلام معتاد در حال عذابیم از نواقص ....
پاسخ
همسانی زمانی زیباست که فردیک یا دو نداریم
زن یامرد یا دارا وندار درکنارهم به طورمساوی بتوانندازفضای بهبودی استفاده کنند
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان