امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم دوازدهم سوال 20 : تمرین کدام یک از اصول روحانی برایم سخت تر است؟
دانستن اینکه در شرایط مختلف باید کدام یک از اصول روحانی را تمرین کرد ، کار مشکلی است ، اما غالبا باید نقطه مقابل نقص اخلاقی که ما معمولا در چنان شرایطی از روی آن عمل می کنیم را انتخاب کنیم.
پاسخ
اصول روحانی که در معتادان گمنام وجود دارند بسیار فراوان می باشند ، سعی می کنم طبق اراده شخصی خود در مواقعی که نواقصم ، بیدار می شود ، عمل نکنم و سعی می کنم

با اصولی که آموخته ام ، بر نواقصم غلبه کنم و برخلاف آنها عمل کنم ، در بسیاری از موارد مشورت گرفتن و صحبت با راهنمایم ، مرا از دام نواقصم نجات می دهد ، اما برخی از موارد

هم نمی توانم طبق اصول عمل کنم و نواقصم بر من غلبه می کند ، مهم این است که اشتباهم را بپذیریم و سعی کنم دوباره آن را تکرار نکنم ، تا رعایت اصول روحانی برایم سخت

نباشد.
پاسخ
عملا در شرایط سخت مثل کنار خانواده بودن یا در جامعه نیاز به هوشایری و دریجه افکار باز را میطلبد تا بدانیم در شرایط از کدام اصل روحانی استفاده کنیم قطعا نیاز به تمرین دارد تا در ما نهادینه شود ....
پاسخ
پمفلت زندگی به روال یکی از نشریاتی است که به من کمک کرد بتوانم اصل های روحانی را ببینم ، درک کنم ، نصبت به آنها آگاهی پبدا کنم ، این اصل ها را تمرین روزانه کنم و از همه مهمتر آنها را در تمام امور زندگی خود به اجرا درآورم
این اصول با یکدیگر در تضاد نیستند اما در بکارگیری برخی از اصلها ، تمذین روزانه بیشتر همراه با درک بهتر نصبت به آن اصل را میطلبد
پاسخ
بهبودی باتغیرشروع می شود تغیررفتارگذشته وباورها همیشه سخت است ولی باکارکردقدمها این تغیرها باعث رشدمن میشود ومن به این باور رسیده ام
هرگاه قدمهارا به اجرا گذاشتم رشدخوبی داشتم
پاسخ
سعی کردم اصول روحانی را در تمام مراحل زندگیم به اجرا در آورم اما هر گاه از بهبودی دور شدم اجرا آن برایم سخت شده . هر جا غرق خودمحوری شدم و خواستم

اداره امور دیگران را به دست بگیرم از اصول دور شدم . اصل تحمل و پذیرش برایم سخت شد . هر گاه در مورد چیزی نمی دانستم ، اصل فروتنی برایم سخت شد .

وقتی که به خودم سخت می گیرم اصل روحانی صداقت و پذیرش و روشن بینی برایم غیر قابل تحمل شده . وقتی با کسی مشکل دارم و حق به جانب می شوم اصل

روحانیبخشش برایم سخت شد .
پاسخ
براى من بايد همه اصول در برنامه به كار گرفته شود و من نبايد فكر كنم كار كردن روى خودم و به اجرا گذاشتن اصول سخت است و خودم را به همين خاطر از برنامه دور كنم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان