امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم دوازدهم سوال 27 : چگونه سپاس و شکر گزاری خود را نشان می دهم؟
وقتی ما درباره این که از کجا آمده ایم و بهبودی در زندگی برای مان چه به ارمغان آورده است فکر می کنیم ، مملو از احساس سپاس و شکر گزاری می شویم . همان گونه که در کتاب چگونگی عملکرد آمده سپاس و شکر گزاری نیروی محرکه در انجام تمامی کارهای ما می شود . در اصل زندگی ما می تواند تصویری از سپاس و شکر گزاری باشد . فقط بستگی دارد که ما انتخاب کنیم که چگونه زندگی کنیم .
پاسخ
با حضور مرتب در جلسات ، مشارکت صادقانه و حس قدر شناسی از خداوند مهربان ، همیشه سپاسگزار خداوند هستم ، سعی می کنم هیچ گاه گذشته خود را در زمان اعتیاد فعال

از یاد نبرم و از نعمت هایی که خداوند در اختیارم قرار داده است ، شکر گزاری نموده و سپاسگزار او باشم . با درک این حس ، روحیه خدمت در انجمن و کمک بلاعوض یک معتاد به

معتاد دیگر در من زنده است و سعی می کنم تا حد توان این شکرگزاری را با خدمات در انجمن ، جبران کنم .
پاسخ
واقعا سپاسگذارم ، از برنامه معتادان گمنام ، اعضای قدیمی تر ، اعضای جدید و تمامی خدمتگذاران
با حضور در جلسات ، با کا کردن قدم ، سنت ، مفهوم و انتقال آنها ، راهنما داشتن و راهنما شدن ، سبد سنت هفتم ، سکوت کردن ، سعی در بکارگیری اصول در تمام مراحل زندگیم ، با اعتقاد قلبی نصبت به کارایی برنامه ، با مشارکتم در خدمات
پاسخ
سپاسگزاریم را با رعایت حفظ حق عضویت و مراقبت از برنامه معتادان
گمنام در قالب خدمت در سطوح مختلف و سهم منصفانه خود را انجام‌میدهم و سعی در دسترس بودن دیگر معتادان را مینمایم
پاسخ
حضور مرتب در جلسات داشتن خواست اراده خداوند را جاری کردن مثال انکار واقعیت نکردن اشفته نکردن زندگی مصرف نکردن نواقص خدمت داشتن دعا و مراقبه ارتباط منظم با راهنما فرصت اشتباه بدیگران دادن گرفتن ترازنامه شخصی خبران خسارت کردن احترام دیگران را حفظ کردن وارد حریم کسی نشدن تولید رنجش نکردن منافع جمع را در نظر گرفتن حامل پیام عشق امید نیرو بودن خود دوستی را پرورش دادن خویشتن دار بودن روباره قدمها را کار کردن حرکت رو به جلو داشتن تمرین اصول روحانی و بخشیدن ...
پاسخ
سعی می کنم اصول روحانی را نقطه مرکزی و ستاد فرماندهی کل زندگیم قرار دهم و براب رهایی از بیماری اعتیاد به رعایت و اجرای این اصول در زندگی روزانه ام

بپردازم . دست از خودمحوری بردارم و اراده خداوند را بر اراده بیمار خودم ترجیح دهم . دعا و مراقبه منظم دارم و همیشه در حال تمرین اصول روحانی جهت نزدیک تر

شدن به خداوند هستم . سنت پنجم را با تمام وجود و به نحو احسنت انجام داده و فاکتورهای بهبودی را به طور کامل انجام می دهم . با به اجرا گذاشتن 12 قدم و

انتقال آن . با خدمت بدون شرط و بلاعوض . با مراقبت از داشته هایم و به نمایش گذاشتن انسانیت و جاذبه ام . با گرفتن ترازنامه از خودم . جبران خسارت هایم را به

نحوی انجام می دهم که منجربه خسارت جدید نشود . مثلث بهبودیم را رعایت می کنم و تا حد توان سبد سنت هفتم را حمایت می کنم . با کمک و همدلی کردن

با دیگران  من شکرگزاری خودم را انجام می هم .
پاسخ
اينكه در جلسات شركت ميكنم از همه مهمتر خدمت مى كنم به دوستان همدردم اينكه مشاركت مى كنم به تازه واردين كمك مى كنم دعا مى كنم از خدا كمك مى كنم و در كل من بايد چكونگى عملكرد خود را در فراينده بهبودى به اجرا بگذارم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان