امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم ششم سوال 3 : آیا هنوز به فرآیند بهبودی اعتقاد دارم؟
قدم ششم سوال 3 : آیا هنوز به فرآیند بهبودی اعتقاد دارم؟ آیا اعتقاد دارم که می توانم تغییر کنم ؟ تا کنون چگونه تغییر کرده ام ؟ دیگر از روی کدام نفائص خود ، عمل نمی کنم؟

اگر با قدم ششم تجربه قبلی داریم ، نقائص شخصیتی مان برای مان چیز تازه ای نخواهد بود . در واقع ممکن است که در حال حاضر از اینکه هنوز بعضی نقائص داریم ، نگران باشیم ، یا ممکن است از اینکه یک نقص قدیمی به صورتی جدید و تازه در ما ظهور کرده است ، سر خورده شویم.

برای مثال ، هنوز احساس عدم امنیت داریم . یا ممکن است دیگر در یک سری اعمال و اقدامات آشکار برای اینکه نشان دهیم آدم درستی هستیم افراط نکنیم ، ولی هنوز این نقص را داشته باشیم و اخیرا بسیار زیرکانه و موذیانه تر از روی آن عمل کرده باشیم .
پاسخ
بله ، فرآیند بهبودی یک شبه اتفاق نمی افتد، نقائص من همیشه و در شرایط مختلف امکان دارد بروز کند و فرآیند بر طرف نمودن آن ها ، اول ایمان بخداوند و درخواست کمک از او و دوم

در مسیر بهبودی قرار داشتن است ، مشورت کردن ، مشارکت کردن و دعا و مراقبه نمودن . در خیلی از شرایط نمی توانم از نقائص خود استفاده نکنم ، مانند خشم . اما تلاش خود

را می کنم ، تا بتوانم آنها را کمرنگ کنم.
پاسخ
کاملا به این موضوع واقفم ، زیرا بهبودی خودش یک فرایند است و ایمان دارم که ما بهبود پیدا میکنیم ، بیماریی دارم که کاملا ناشناخته است ولی میتوان آن را در نقطه ای از فعالیت باز داشت و پس از آن امکان بهبودی هم وجود دارد
برای من بهبودی یک شبه اتفاق نمیافتد ولی فقط کافیست کمی به گذشته برگشت ، آنگه میتوان فهمید که بهبودی هم اتفاق افتاده و درصدد آنم که در این مسیر همواره تلاش کنم
پاسخ
بهبودی یک فرایندی است هرگزتمام نمی شود وهمیشه گیست ودرطول زندگی من باکارکردقدمها وبه اجراگذاشتن انها ادامه پیدامی کند
وقتی قدم کارمی کنم باورهای جدید ومشورتهای خوب وشناخت خوب ازنواقصهای خودپیدا میکنم ودرصددبرطرف کردن ویاکمرنگ کردن نواقصهای خودبرمی ایم ودراه فرایندبهبودی قرارمیگیرم
پاسخ
بله _ زمانی که قبول کردم یک بیمار هستم و برایش یک سری کارها انجام دادم به فرآیند بهبودی اعتقاد پیدا کردم . به تغییر اعتقاد دارم چون همین لحظه هم نسبت به گذشته و اوایل

بهبودی تغییراتی داشته ام ( از لحاظ رفتاری ، گفتاری ، طرز نگرش ، زاویه دیدم نسبت به دیگران ) . من الان هم از نواقصم استفاده می کنم ولی تعداد و شدید آن خیلی کمتر شده ،

چون اعتقاد دارم بهبودی برایم کار می کند فقط باید تلاشم را بیشتر کنم . در حال حاضر خودخواهی نمیکنم ، دروغ نمی گویم ، امروز از آدمی مأیوس ، افسرده و مغرور تبدیل به آدم

امیدوار و فروتن شده ام ، چاپلوسی نمی کنم و...
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان