امتیاز موضوع:
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم اول سوال 2 : آیا اخیرا بیماری اعتیاد من فعال بوده است ؟ به چه صورت؟
اعتیاد ما می تواند به طرق مختلف بروز کند ، وقتی در معتادان گمنام تازه وارد هستیم مشکل ما حتما مواد مخدر است . اما پس از مدتی پی می بریم که اعتیاد نیروی مخرب در زمینه های مختلف زندگی مان است.
پاسخ
بیماری مزمن من به صورت روزانه از طروق مختلف بروز میکند ، امروز از طریق عدم برنامه ریزی و روزمره گی ، و دقیقا پیامش برای عدم رشد من ، همینه که پاکی یک روز موفق داری ، به خودت فرصت بده
پاسخ
امروز اعتیاد من خود در را قالب خودخواهی و بی ملاحظه گی و حق بجانب بودن در بعضی از قسمتهای زندگیم بروز کرده و این امر باعث شده تا در روابطم تاثیر گذاشته و ایجاد خلا کنم
پاسخ
امروز بیماری اعتیاد من به شکل داشتن توقع از دیگران و نداشتن پذیرش افراد نمایان شده و باعث شده ذهن و روابط من با دیگران تحت تاثیر قرار بگیرد
پاسخ
بله زمانی که رفتاروکردارمن ازچهارچوب اخلاقی وانسانیت خارج شودیعنی بیماری اعتیادمن فعال است مثل خشم عصبانیت قضاوت کنترل..وتنهاپادزهرآن بازگشت به اصول برنامه رفتن به جلسات ودرچهارچوب اصول وپذیرش داشتن است
پاسخ
سلام با مراقبت روزانه میتوانم و حضور مرتب در جلسات اقرار صادقانه احساسات روزانه با راهنما و مشارکت در جلسات و نوشتن ترازنامه میتوانیم آن را کنترل کرده و از پیشرفتش در نقطه ایی از فعالیت جلو گیری کنم
پاسخ
بله بیماری اعتیاد بخش یا قسمتی از خصایص وجودی من شده وگاهی من از رفتارهای خود رنج میبرم جاهایی که افکارم قالب بر وجدان یا منطق یا قانون زندگی میشود بیماری اعتیاد من بروز کرده و فعال میشود. با تنبلی وبی تفاوت شدن نسبت به هرچیزی بیماری اعتیاد فعال میکردد مثال جلسه شرکت نکردن، مطالعه روزانه نداشتن، تماس با راهنما یا دوستان بهبودی نداشتن و.....
پاسخ
بله متوجه شدم بیماری من پس انداز دارد اما بهبودی فقط روزانه است چرا که بعد چندین بار قدم کار کردن متوه شدم هنوز هم در الفبای قدم یک گیر میکنم

شرایط پذیر نیستم شرایط گذارم بیماری دایما به بهبودی من رای سویی میدهد تا مرا از فروتنی خارج کند راه حل برایم چیست ؟ برگشت به برنامه هدف سوال دیدن مشکل امروزم و دیدن بیماری و نقش خودم ....
پاسخ
سلام
بیماری من امروز بیشتر از روی تنبلی بر روی من کار میکند همین که خسته میشوم میخواهم دست از کار بکشم یا به دلیل خستگی در جلسات شرکت نکنم وبا غر زدن روزم را خراب کنم
پاسخ
بله به اين صورت كه هرزمان روى نوار بيماريم هستم خودمحوريم فعال است درحال مقايسه كردن هستم پذيرش خودم وديگران را ندارم دائماً درحال جنگ كردن هستم ودر اين چنين شرايط به خودم وهم به ديگران خسارت ميزنم من هر زمان از خودم غافل ميشوم ودر مسير بهبودى نيستم حال خوشى ندارم وآرامش از من. دور ميشود .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان