امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم ششم سوال 14 : زندگی من بدون این گونه رفتارها به چه شکل خواهد بود؟
قدم ششم سوال 14 : زندگی من بدون این گونه رفتارها به چه شکل خواهد بود ؟ به جای آن کدام یک از اصول روحانی را می توانم بکار گیرم؟

تصور این که زندگی بدون هر یک از این نقائص به چه شکل خواهد بود ، به ما کمک می کند تا بپذیریم که بدون آن ها نیز می توانیم زندگی کنیم . بعضی از ما اقدام عملی خود را با پیدا کردن اصل روحانی متضاد با هر یک از نقائص اخلاقی مان شروع می کنیم .
پاسخ
نواقصی که سالیان طوالانی از آنها استفاده کرده ام و جزعی از وجودم شده اند ، وقتی از آنها استفاده نکنم و آنها را کنار بگذارم ، شاید احساس خلع و کمبود کنم ، اما با کنار

گذاشتن هر یک از آنها و جایگزین کردن کمبودهای اخلاقی خود به جای آنها می توانم در مسیر بهبودی رو به جلو حرکت کنم. و اصول روحانی انجمن را یکی یکی به اجراء بگذارم .
پاسخ
درزمان مصرف من بانواقصهای خود خلاء زندگی خودراپرمی کردم برای مهم نبود که بدهست
درزمان بهبودی وقتی شروع به کارکردقدمها کردم باورهای خودراتعغیردادم وبامشورت توانستم
تصمیمات خوبی بگیرم
ووقتی شروع به گرفتن ترازکردم وباکمک راهنما توانستم نواقص خودرادربیارم
وبا تمرین وتکرارنواقص خودراکمرنگ کنم
پاسخ
خب کاملا واضح است که زندگی بدون استفاده کردن از نواقص شخصیتی میتواند بسیار لذت بخش باشد ، و یک ایده آل فوقالعاده برای من است مخصوصا که جایگزین آنها یک اصل روحانی باشد ، یعنی واقعا غنی بودن و یا غنی شدن ، یعنی رهایی ، اما متاسفانه من به علت عدم آموزش های صخیح اخلاقی قادر به اجرا درآوردن تمام اصول روحانی بجای نواقصم نیستم ، و واقعا عاجز میشوم
اما برای تمایلم دعا میکنم و امید به تغییر تارم و در راستایش اقدام و عمل میکنم
پاسخ
رفتارهایم معقول تر می شود ، انتقاد پذیر می شوم ، اعتماد به نفسم تقویت می شود ، به فکر رشد می افتم ، زاویه دیدم تغییر می کند و باورهای غلط و مخرب از من جدا می شود ،

برای خودم هدف می گذارم ، خودم را همینطور که هستم می پذیرم و برای پیشرفت خودم تلاش می کنم ، رابطه ام با خداوند و دیگران بهتر می شود ، از یکنواختی و یک رنگی بیرون

می آیم و هر روزم متنوع تر می شود ، ترس هایم کاهش پیدا می کند و استرس از وجودم پاک می شود ، صبورتر و متواضع تر می شوم ، به دنبال خدمت می روم و خسارت نمی زنم ،

تعادل در زندگیم برقرار می شود .

در این راستا می توانم از اصول روحانی زیر استفاده کنم :

ایمان ، صبر ، پذیرش ، فروتنی ، خویشتن پذیری ، تعهد ، شهامت ، تسلیم ، اعتماد ، مشورت ، صداقت
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان