امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم هفتم سوال 1 : کدام یک از رفتارهای من از آغاز بهبودیم تغییر کرده ؟
قدم هفتم سوال 1 : کدام یک از رفتارهای من از آغاز بهبودیم تغییر کرده ؟ در چه جاها و شرایطی مسائل غلو شده دوباره به اندازه طبیعی خود برگشته اند ، و کجا جزء و قسمتی سالم در خود کشف کرده ام؟

ما با یک سری عقاید قرار دادی و ثابت ، پا در بهبودی نهادیم . اما از زمان شروع بهبودی ، تمام چیزهایی که در گذشته باور داشتیم به چالش کشیده شده است . ما توسط ایده ها و عقاید جدید بمباران شدیم .

برای مثال ، اگر باور داشتیم که همه چیز تحت کنترل ما است ، همین حقیقت که عاقبت سر از NA در آوردیم و به عجز خود اقرار کردیم ، احتمالا جهت تغییر دیدگاه ما کافی است . به علت اعتیادمان ، ما نتوانستیم درس های زندگی در مورد این که واقعا یک فرد تا چه حدی بر مسائل کنترل دارد را بیاموزیم . از طریق پرهیز کامل و کارکرد شش قدم اول ، ما چیزهای فراوانی در مورد این که چگونه باید زندگی کنیم یاد گرفتیم .
پاسخ
بسیاری از باورهای قدیمی و غلط من در فرآیند بهبودی و خصوصا کارکرد قدم ها تغییر یافته است ، امروز دریافته ام که می توانم با نواقص شخصیتی خود مقابله کنم و با درخواست

کمک از نیروی برتر و جایگزین کردن کمبودهای اخلاقی ام در مقابل آنها ، قسمت های سالم در خود را کشف کنم . و در فرآیند بهبودی رو به جلو حرکت کنم.
پاسخ
کلا بخاطر مصرف نکردن ، کلی از رفتارهای من تغییر کردند ، کلی عادت زشت روزانه در من تغییر کردن و یا شدت آنها کمتر شد ، مثل خشم ، عصبانیت ، افسردگی ، غمگین بودن ، واکنش های تند در قبال هر کنش عادی ، دروغ گویی و کلی نواقص دیگر
اما امروزه هم با مدت زمانی که از پاکیم میگذرد ، بمحض آنکه از اصول فاصله میگیرم نواقصم فعال میشود و حتی فرصت اقرار هم به من نمیدهند
پاسخ
رفتارهایی که امروز انجام میدهم قبلا هیچکدام در زندگیم نبوده ، مثل صداقت با خود ، تعهد ، مسئولیت پذیری ، اقرار به اشتباه ، خوش قول ،
خدمت کردن ، نظم و غیره..
پاسخ
با کارکرد قدم پنجم و ششم به نقطه ای از فروتنی رسیدم و تغییرات در من خودش را نشان داد و متوجه شدم نسبت به مسائل پیرامونم که موجب آزار و خسارت به خودم می شود، 

بی تفاوت باشم . چگونگی ارتباط برقرار کردن با دنیای اطرافم را آموختم ، یاد گرفتم نسبت به دیگران متوقع نباشم و بجای فرار از مشکلات با آنها روبرو شوم . آموختم احساساتم را

کنترل کنم . امروز نیاز دارم که واقع بینانه و فروتنانه برخورد کنم و نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی و بپذیرم . در مورد مسائل زندگی ام غلو نکنم تا لایه های انکار از من دور شوند

و از مخفی کاری دست بردارم .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان