امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم هفتم سوال 16: آیا باور دارم که فقط نیروی برتر می تواند کمبودهای مرا برطرف کند؟
قدم هفتم سوال 16: آیا باور دارم که فقط نیروی برتر می تواند کمبودهای مرا برطرف کند؟ یا سعی کرده ام خودم آن ها را برطرف کنم؟

اعتماد و ایمان به تنهایی هرگز برای کارکرد این قدم تا آخر عمر کافی نخواهد بود . نیاز است که صبر و حوصله را نیز تمرین کنیم . حتی اگر مدت ها از زمانی که درخواست کرده ایم تا کمبودهای مان بر طرف شوند ، می گذرد ، باز هم باید صبر داشته باشیم .
پاسخ
وقتی دوست ندارم و نمی خواهم از دیگران کمک بگیرم یعنی خودخواه و خودمحور شده ام و فکر می کنم می توانم به تنهایی مشکلاتم را برطرف کنم . ولی حقیقت این است که اوضاع بدتر می شود . 

من بایست فقط سهم خودم را انجام دهم و نتیجه و عاقبت کار را به خداوند بسپارم . من در قدم دوم یاد گرفتم مشورت کنم و از تجربه دیگران استفاده نمایم و مغرور نباشم . اما گاهی اوقات اتفاق 

می افتد که خواست و اراده شخصی حود را در نظر می گرم و از روی خودخواهی عمل می کنم .کگاهی یادم می رود که فقط با خواست خدا ، کمبود های اخلاقی من برطرف می شود .
پاسخ
با کارکرد قدم های قبلی ، خصوصا قدم دوم و سوم ، به این درک رسیده ام که نیروی برترم در تمام امور زندگی من حضور دارد و در همه حال یاور من است ، در مورد بر طرف کردن

کمبودهای اخلاقی ام نیز از او کمک می خواهم و سعی و تلاش خود را نیز به کار می برم تا بتوانم به مرور زمان و در مسیر بهبودی آنها را بر طرف نمایم .
پاسخ
با کارکرد شش قدم من درک کردم در هر قدمی که کار می کنم باید نیروی برتری باشد تامن به او تکیه کنم
در قدمهای قبلی من با خودم آشنا شدم و شروع به تمرین کردن پرداختم و در قدم هفتم تمام اقدام و عملی را که انجام دادم
را به نیروی برترکه به او اعتقاد و ایمان کامل دارم می سپارم.
پاسخ
بله باور دارم
سالها بواسطه کمبودهای اخلاقی ، تلاش کردم که بتوانم آنها را خودم برطرف کنم ، به هر چیزی وابسطه شدم ، همه چیز را امتحان کردم اما جز فساد اخلاقی ، حسمانی ، روحی و احساسی چیزی بهمراه نداشت
پس از سالها دربدری دریافتم که من خویشتن را گم کرده ام و تنها ویزی که میتواند کمبودهای اخلاقی مرا برطرف کند چیزی در درون خودم با کمک نیروی برتر است
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان