امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم هفتم سوال 18 : آیا حس تناسب و تعادل من اخیرا به هم خورده است؟
قدم هفتم سوال 18 : آیا حس تناسب و تعادل من اخیرا به هم خورده است؟ آیا خود را تواناتر و زرنگ تر از آن چیزی که هستم ، تصور می کنم؟

ما می توانیم به زمانی که نیاز است تا صبر کنیم ، به عنوان یک هدیه و نعمت نگاه کنیم ، چون این مدت زمان به ما اجازه می دهد تا اصل روحانی صبر را تمرین کنیم . به هر حال یکی از مطمئن ترین راه ها برای پیشرفت این است که بر موانعی که بر سره راه رشد روحانی ما قرار می گیرند ، فائق آییم

نهایتا ما باید آگاهی خود را نسبت به اصل روحانی فروتنی ، بیش از هر چیز دیگری در این قدم  حفظ کنیم .
پاسخ
تناسب و تعادل یعنی هماهنگی درونی من با شرایط بیرونی و زندگی خودم . در اصول بهبودی ما مثلث بهبودی را داریم( کار ، خانواده ، جلسه) ، که اینها هرگاه در تعادل باشند من به آرامش می رسم 

و هیچ مشکلی ندارم .و اگر هم مشکلی پیش بیاید ، راه حلش را پیدا می کنم . جدیداً ترس هایم باعث شده تعادل من برهم بخورد ، رعایت نکردن مثلث بهبودی از ضلع خانواده به خاطر توجیه الکی که 

من سرم شلوغه ، مرا از آرامش و بهبودی دور کرده است .

حس توانایی و زرنگی باعث شده غرور کاذب در من ایجاد شود و احساس تفاوت بکنم ، من فراموش کردم که عاجز هستم و بیماری اعتیاد دارم .
پاسخ
هر موقع صبر و فروتنی من در زندگی کم می شود ، تعادلم بهم می خورد ، خیلی از مواقع با برخی از مشکلات روزمره مه برخورد می کنم و شاید نتوانم در آن مورد بخصوص صبر

پیشه کنم ، وقتی صبوری خود را از دست می دهم ، ممکن از از برخی از نواصم استفاده کنم که باعث ایجاد عدم تعادل در من می شود ، اما در بسیاری از موارد با صبر و حوصله

بیشتر می توانم بسیاری از مشکلات و موانع زندگی ام را بپذیرم و در نتیجه تعادل خود را حفظ کنم .
پاسخ
زمانیکه واردانجمن شدم به من گفتن اگر می خواهی پاک وکارهایت به نتیجه برسد بایداصول روحانی صبرراتمرین کن
چون من ادم عجولی هستم هرکاری راهنوز شروع نکرده می خواهم نتیجه ان را بدانم
ولی درقدم هفتم صبر را تمرین
میکنم چون هرکاری که انجام می شود باید به ان زمان داد تا تاثیر ان معلوم شود
وبافروتنی که درخودپیداکردم می توانم منتظر نتیجه ان ش باشم
پاسخ
گاهی که بیماریم فعال میشود بله ، کلا نه فقط تناسب و تعادل من برهم میخورد بلکه تمام زندگی برهم میخورد و زندگیم غیر قابل اراده میشود
اما وقتی که در بهبودی هستم ، یعنی جلسه میروم ، خدمت صادقانه میکنم ، نسبت به کارم متعهد میشوم ، با راهنمایم ارتباط راهنما رهجویی میگذارم ، هم در تعادلم و هم در تناسب
اما معمولا این احساس زرنگ بودن را خیلی وقت است کع تجربه نکرده ام
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان