امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم هشتم سوال 9 : آیا خسارت مالی به کسی زده ام که نخواهم آن را جبران کنم ؟
قدم هشتم سوال 9 : آیا خسارت مالی به کسی زده ام که نخواهم آن را جبران کنم ؟ اگر این خسارت را جبران کنم ، زندگی من به چه شکل خواهد بود؟

به ندرت اتفاق می افتد که جبران خسارت مالی نداشته باشیم . ما می دانیم که جبران خسارت از اینها به معنی محروم شدن از مبلغی پول است که ترجیح می دهیم برای خود نگه داریم . ممکن است مدتی طول بکشد تا ما قدر آزادی عمیقی که پس از خلاص شدن از شر این گونه بدهکاری ها احساس خواهیم کرد را بدانیم ، و تمایل به جبران خسارت را پیدا کنیم .
پاسخ
در بیشتر خسارت ها امروز به حداقل توانایی رسیدم که جبران نمایم ، اما در بعضی موارد وضعیت مالی ، ترس ، رنجش ، عدم اعتماد و ایمان به جدا موجب می شود ، آزادی ای که قرار است در پس جبران 

خسارت بدست آورم از خودم سلب کنم . آنچه باعث ایجاد سد و مانع در راه بهبودی و جبران خسارت گذشته می شود ، ترس های من است و من آنها را بیش از حد بزرگ کرده ام . بهر حال اگر برای 

خسارت هایی که زده ام کاری انجام ندهم و آنها را جبران نکنم به مانند بالونی می شوم که کیسه های شن که به عنوان وزنه به آن وصل است ، باعث عدم رهایی و اوج گیری من می شود .
پاسخ
به صورت کلی هر نوع خسارت مالی که در گذشته زده ام برای جبران خسارت که باید بهای آن را پرداخت کنم ، در ابتدا مشکل داشته ام ، زیرا شاید برایم سخت بوده است که

قسمتی از پول خود را به آنها اختصاص بدهم ، اما با کارکرد قدم هشتم و نهم به این باور رسیدم که هیچ چیز به اندازه رهایی از کوله بار گذشته نمی تواند به من آرامش و احساس

آزادی را به ارمغان بیاورد . در بسیاری از موارد خسارت های مالی گذشته را جبران نموده ام ، و در برخی از موارد که این امکان وجود نداشته است ، بامشورت با راهنمایم بصورت

غیر مستقیم این کار را انجام داده ام .
پاسخ
باجبران خسارت کردن همیشه انسان یک شخصیت خاصی پیدا می کند
چون جبران خسارت به من یاد میدهدکه همیشه بایدمراقب باشم که دیگر
کاربدی انجام ندهم که باعث حال خرابی وحمل کردن واشفتگی درون وبرهم
خوردن روحی وروانی
یکی ازسخترین کارها جبران خسارت است چه مالی چه عاطفی وغیره
ولی وقتی هرکدام راجبران خسارت کردی به ارامش درون می رسی
تازه میفهمم چه انسان خوبی هستم
پاسخ
بله ، خسارتهای بسیار زیاد مالی زده ام که امروزه اصلا شهامت اقرار آن را بصورت مستقیم به طرف خسارت خورده را ندارم
خسارتهای مالیی که حتی موجب فروپاشی کسب و کار ان شخص شده ، لاکن خود را بخشیده ام اما نه توان مالی در جهت جبران آنها را دارم و نه شهامت آن را
شاید اگر روزی توان مالی پیدا کنم بتوانم از ایشان بصورت مستقیم جبران خسارت کنم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان