امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم نهم سوال 11: چرا مهم نیست که عکس العمل طرف مقابل به جبران خسارت من چه باشد؟
قدم نهم سوال 11: چرا مهم نیست که عکس العمل طرف مقابل به جبران خسارت من چه باشد ؟ این مسئله چه رابطه ای با هدف روحانی قدم نهم دارد ؟

قدم نهم برای این است که راهی جهت اصلاح صدماتی که در گذشته باعث شده ایم در اختیار ما بگذارد . باید به خاطر داشته باشیم که جبران خسارت دارای سه مفهوم اصلی و اولیه می باشد : عزم یا همان ثبات قدم ، ترمیم یا اصلاح ، جبران یا همان تلافی .
پاسخ
هدف ما جبران خسارت از افرادی است که بدان ها خسارت زده ایم تا از کوله باری که سالیان دراز با خود حمل می کردیم ، رهایی یابیم . ممکن است برخورد برخی از آنها با ما بسیار

خشک و شاید عصبانیت و بد رفتاری باشد ، اما مهم این است که ما بر احساسات خود غلبه کنبم ، و سعی و تلاش خود را برای جبران خسارت چه مالی و چه عاطفی انجام بدهیم .

و در این راه از خداوند درخواست کمک کنیم .
پاسخ
چون این من هستم که قصد تغییر دارم و قرار است به کمک کارکرد قدم ها در پروسه جبران خسارت قرار بگیرم نه طرف مقابل . این من هستم که می خواهم به آرامش درونی و رهایی برسم ، این من

هستم که سعی می کنم به بیداری روحانی دست پیدا کنم . پس عکس العمل های طرف مقابل نباید باعث ضعف در ایمان من و مانع جبران خسارت بشود . برای این کار من باید عزم قوی و ثبات قدم

داشته باشم و نیت من این باشد که خساراتی که زده ام باید تلافی شود و رابطه ای خراب کردم را ترمیم و اصلاح کنم و واکنشی هم به عکس العمل طرف مقابل نشان ندهم . من باید به جبران خسارت

بپردازم تا به روحانیت برسم و نباید عکس العمل های طرف مقابل توجیه و بهانه ای شود تا من جبران خسارت نکنم . 

رابطه اش با هدف روحانی این است که با تسلیم ، پذیرش و فروتنی می توانم بدون بهانه  ، دستاویز ، انکار و با اقرار صادقانه به اشتباهاتم ، جبران خسارت کنم .
پاسخ
قرار است که من مسئولییت کارهای خود را بپذیرم و دیگران و آنهایی که بهشان خسارت زده ام را در بهبودی خود شریک کنم ، و با این عمل خود را از شر گذشته و دردی که موجب آن بیماری اعتیاد من بود رها سازم
اما باز هم به وقت عمل دچار تردید و استراب میشوم
مخصپصا جبران خسارتهایی که از آنها رنجش دارم و یا هنوز با آنها رابطه ای نسبت به بهبودی ایجاد نکرده ام
پاسخ
اگرعمل طرف مقابل پیشبینی باشد جبران خسارت منهم فرق میکرد
من برای رهایی ازخسارتهایی که درگذشته به دیگران زده ام و
بتوانم کوله بار گناه خودرا کمتر کنم جبران خسارت می کنم و
یاد میگیرم که دیگرخسارت نزنم تادوباره دراین حالت سخت قرارنگیرم
پاسخ
بدلیل اینکه جبران خسارت باعث رشد و تغییر و ارامش روح میشود مفهوم سوال این کارها را انجام میدهم تغییر کنم رو به رشد حرکت کنم رفتار طرف مقابل نباید سد راه این هدف بزرگ باشد جرا که ما تسلیم محض خداوندیم وقتی اصل محبت از خودگذشتگی فروتنی را به کار بگیریم رشد معنوی میکنیم ارامش گمشده امان برمیگردد و به ازادی و رهایی دست پیدا میکنیم ....
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان