امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم نهم سوال 15 : آیا جبران خسارت به شخصی که فوت کرده بدهکار هستم؟
قدم نهم سوال 15 : آیا جبران خسارت به شخصی که فوت کرده بدهکار هستم ؟ چه چیز خاصی در مورد آن شخص وجود دارد که ممکن است به من در انتخاب نوع جبران خسارت کمک کند ؟

شرایط دیگری که ما در آن قادر به جبران خسارت مستقیم نیستیم ، این است که شخصی که به او جبران خسارت بدهکاریم ، مرده باشد . این مسئله در NA بسیار عادی است ، تا جایی که اعضای ما راه های جالب و خلاقانه ای برای این گونه شرایط ابداع کرده اند .

مثلا بعضی ها کمک های مالی به نام کسی که به او جبران خسارت بدهکارند ، اعانه می کنند . بعضی ها کارها و وظایفی که مورد توجه و علاقه شخص بوده را می پذیرند . بعضی ها برای فرزندانی که آن شخص از خود باقی گذاشته تلافی و جبران می کنند ، که حتی خود این فرزندان نیز ممکن است در فهرست قدم هشتم آن ها باشند .
پاسخ
برخی از اشخاصی که در دوران اعتیاد فعال به آنها خسارت زده بودم ، فوت کرده بودند ، که امکان جبران خسارت مستقیم از آنها وجود نداشت ، طی مشورت با راهنمای خود در هر جا

که امکان داشت ، بطور غیر مستقیم از آنها جبران خسارت نمودم . مثال از باز ماندگان آنها ، یا اینکه به سر مزار آنها رفته و جبران خسارت نمودم و خیرات برای آنها پرداخت نمودم.
پاسخ
بله _ آن چیز خاص این است که دیگر طرف مقابلم وجود خارجی ندارد و من برای روبرو شدن با آن ترسی ندارم و اینکه استرس این را ندارم که سرزنش بشوم . پس خیلی راحتتر می توانم با کمک خداوند و 

مشورت راهنمایم به صورت غیر مستقیم جبران خسارت کنم . مثلاً کمک به خانواده اش از راههای مختلف ، خیرات ، کارهای خیر و عام المنفعه و...
پاسخ
بله ، و خوشبختانه با کمک خداوند و رهنمودهای راهنمام از آن مرحوم جبران خسارت کردم
آن مرحوم پولی از من طلب داشت که پس از فوتش من پاک شدم و به درخواست خانواده وی مراسم سالگرد همراه با سنگ قبر و تمام مخلفات مراسم را با هزینه خود گرفتم و مورد عفو و بخشش خانواده اش قرار گرفتم ، واقعا تجربه لذت بخشی بود
پاسخ
خیرتمام کسانی که من به انها خسارت زده ام زنده هستن ودربعضی ها جبران خسارت کردم
پاسخ
بله اما اول خسارتها را لیست نمودم حال مالی عاطفی روحی و با رهنمودهای راهنمایم شروع به جبران کردم و هنوزم ادامه میدهم و خواهم داد حال هر طور در توانم باشد و یکی از طریقه کاملا شخصی من از جبران خسارت با نیت خیر خدمت کردن به انسانها میباشد ....
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان