امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم نهم سوال 27 : من خود را برای چه چیزهائی بخشیده ام؟
وقتی احساس بخشیده شدن را تجربه کنیم ، می توانیم ارزش بخشیدن دیگران را نیز درک کنیم . این باعث بوجود آمدن انگیزه در ما ، برای تمرین اصل روحانی بخشش تا سر حد امکان می شود .

به رسمیت شناختن خودمان به عنوان یک انسان ، این ظرفیت را به ما می دهد تا دیگران را ببخشیم و دیگر مثل گذشته در حال قضاوت دائم نباشیم .
پاسخ
تازمانیکه فرد،بیمار خود را ب عنوان یک بیمار ک دچار یک سری ضعف و کمبود های اخلاقیست نپذیرفته باشد یعنی در بخشش خود دچار شک و دودلیست. و پیامد تعصب و توقع از خود ن تنها نبخشیدن خود است در نهایت منجر ب عدم توانایی در بخشش دیگران است. بخشش شروع برقراری ارتباط با خود درک و هضم واقعیتهای خود و تسلیم در برابر آن است. دست کشیدن از جنگ و تصمیم برای ترمیم برای ادامه زندگی ب شیوه ی جدید است
پاسخ
خسارت هایی که به خودمان زده ایم بسیار بی شمار هستند ، نیاز است پس از لیست کردن آنها در قدم هشت ، در قدم نهم از خودمان جبران خسارت کنیم ، همانطور که اعتیاد فعال ما نقش اصلی را در زدن این خسارت ها به ما داشته است ، و خودمان بواسطه بیماری اعتیاد این خسارت ها را به خودمان زده ایم ، بایستی در این مرحله خودمان را ببخشیم ، تا بتوانیم از دیگران نیز طلب بخشش کنیم .
پاسخ
رفتار و عملکرد گذشته من سبب شده که مدام خودم را مورد قضاوت و سرزنش قرار دهم که این خودآزاری قسمتی از زندگی روزمره من شده بود . 

تصمیمات دیوانه وار ، آشفتگی های زندگی ، قرار گرفتن در موقعیت هایی که بیش از حد سرزنش و تحقیر شدم ، صدمات جسمی که به خودم وارد کردم ، جاهایی که باعث شدم در موردم قضاوت شود 

و پست ترین صفات شخصیتی به من دادند ، عکس العمل های آنی که باعث شد خسارت بزنم و تبعات خسارت احساس خجالت و گناه در من داشت ، جاهایی که باعث شدم ارزش و احترام من خدشه دار

شود و ...

همگی اینها ، علائم و عوارض بیماری من بوده که امروز با پذیرش این واقعیت و انتخاب مسیر بهبودی و قرار گرفتن در جایگاه واقعی خودم از حمایت خداوند برخوردارم و اصل بخشیده شدن از طرف خداوند 

را تجربه کردم و کمکم کرد تا خودم را بخاطر رفتارهای مخرب گذشته ام ببخشم و خودم را دوست داشته باشم .
پاسخ
خود را نبخشم چه چیزی گیرم می آید ، شخصا باور کردم که بیماری خطرناکی دارم به نام اعتیاد که بسیار مرموز و کشنده است ، در دوارنی که مصرف میکردم ، چهره واقعی اعتیاد را دیدم و عجز خودم را به وضوح دیدم ، ناتوانی خودم را کامل حس کردم و متوجه شدم که واقعا همه ی مجموعه کارهای من نشأت گرفته از اعتیاد فعالم است ، با اصول قدمها خود را اینگونه شد که پذیرفتم و سپس بخشیدم
پاسخ
درقدمها یاد گرفتم اول بایدخودم را ببخشم تا به ارامش برسم واصل بخشش راازخودم شروع کنم
تا به ارامش درون برسم وبعدشروع به بخشش دیگران کنم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان