امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم نهم سوال 21 : آیا جبران خسارتی دارم که جهت ادامه آن مشکل پیدا کرده باشم ؟
قدم نهم سوال 21 : آیا جبران خسارتی دارم که جهت ادامه آن مشکل پیدا کرده باشم ؟ چه کاری انجام می دهم که دوباره خود را نسبت به آن متعهد کنم ؟

در ادامه جبران خسارت ما ممکن است به مسئله ای مثل این بر بخوریم ، که مثلا به یک موسسه مالی بدهکاری داشته ایم که هنگام جبران خسارت قرار گذاشته ایم هر ماه مبلغی به آن ها بر گردانیم ، اما حالا یک سال از آن تاریخ گذشته ، احساس می کنیم که پرداخت ماهیانه این مبلغ از درآمدی که برایش زحمت بسیار می کشیم آن قدر هم از لحاظ روحانی ما را اقناع نمی کند ، بخصوص اگر قرار باشد که این اقساط ماهیانه چند سال دیگر طول بکشد .

پرسیدن یک سوال ساده از خود ، می تواند کمک کند تا ما به جبران خسارت خود ادامه دهیم : به چه اندازه می خواهیم که آزاد و رها باشیم ؟ ادامه بهبودی در تمام ابعاد و مفاهیم ، که شامل جبران خسارت نیز می شود ، باعث می گردد تا آزادی ما روز به روز بیشتر شود .
پاسخ
بله ، جبران خسارتهایی به عهده ام است که اصلا هیچ گونه دسترسی به آنها ندارم
وقتی بحث آسیب به جامعه پیش میآید ، دیگه بعد جبران خسارت از فرد تغییر کرده و بعد مدنی به خود میگیرد
که با پاک ماندن و خدمت کردن با نیت خیر ، در فرآیند جبران خسارت از اجتماع خود هستم
پاسخ
سعی کرده ام با برنامه ریزی برخی از جبران خسارت هایی که بلندمدت و طولانی بوده است را انجام بدهم ، با اصل مشورت و راهنمایی ، راهنمای خود ، برخی از موانع و مشکلات

در برخی از خسارت را برطرف نمودم و گاها اگر امکان جبران خسارت نبوده است ، بصورت غیر مستقیم و به کار گیری اصول انجمن ، سعی در جبران خسارت نموده ام .
پاسخ
بله برای من نیز وجود دارد که نمیتوانم انجام بدهم و از طریق های دیگر تلاش میکنم
پاسخ
بایست بدانم ممکن است در بعضی جبران خسارت ها من با عکس العملهایی روبرو که تحملش برایم سخت باشد ولی نکته مهم و اساسی و لازم این است که بدانم تا

چه حد از لحاظ روحانی آماده جبران هستم . بدانم که چقدر بهبود یافته ام و چقدر می توانم بر تعهدم پایبند باشم . من می بایست در هر جبران خسارتی ارتباط مستمر

با راهنما داشته باشم تا از حمایت روحانی او برخوردار باشم . دعا و مراقبه می تواند تا حد زیادی ترس را از من دور کند تا بتوانم تعهد خودم را نسبت به انجام جبران

خسارت انجام دهم .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان