امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
۲- آیا اعمال من با اعتقادات من در باره اتحاد هم خوانی دارد ؟ من چگونه به اتحاد یا عدم
سوالات برای اعضا در NA

۲- آیا اعمال من با اعتقادات من در باره اتحاد هم خوانی دارد ؟ من چگونه به اتحاد یا عدم اتحاد کمک میکنم ؟
پاسخ
جواب سوال دوم اینکه اعمال من باید با روحیه اتحاد همخوانی داشته باشد و یه غیر از منافع خود منافع گروه را هم باید در نظر بگیرم و با مشارکتهام نگاهام و رفتارم به روحیه اتحاد کمک کنم
پاسخ
سوال دوم

2-آیا اعمال من اعتقادات من درباره اتحاد همخوانی دارد؟
من چگونه به اتحاد ویاعدم اتحاد کمک میکنم؟
اعمال من زمانی با اعتقاداتم مطابقت دارد که در چارچوب قدمها در حال تمرین اصول روحانی هستم اما زمانی که بهبودی شخصی ام را دنبال نمیکنم و از تسلیم خود دور میشوم شروع به ناسازگاری و رفتارهایی میکنم که با اصول و ارزشهایم در تضاد است
نگاه به تفاوتها،استفاده از غرایض شخصی،قضاوت در مورد دیگر اعضا از نشانه‌هایی تضاد بین اعمال و اعتقاداتم است
«اتحاد»
حضور منظم در جلسات،در دسترس بودن جهت خدمت،قبول تعهد،حفظ و رعایت گمنامی،مهمان نوازی در گروه،کارکرد قدمها و.....
عدم اتحاد
شایعه پراکنی ،تخریب دیگران،غیبت و قضاوت و ......
پاسخ
با سلام
در ابتدای آشنا شدنم با سنتها دچار تضاد بین آنچه که فهمیده بودم با آنچه که عمل میکردم شده بودم مثلا فکر میکردم برای خفظ اتحاد اگه حال کسی رو بد کردم بهتر از این است که حال یک گروه بد شود یا در جلسه اداری بر سر جزئیات پافشاری و اصرار میکردم یا وقتی برای گروه مشکلی پیش میامد رفتارهای افراطی از خودم نشان میدادم و خودم میشدم مشکلی برای گروه یا وقتی تازه واردی میامد بجای اینکه از سنتهای ۱ و ۳ و ۵ یا ۱۲ برایش بگویم از قدم ۱ تا ۱۲ برایش میگفتم و تازه وارد را میترساندم یا فراری میدادم.
امروز هم گاهی از اتحاد و همدلی میگویم ولی بعضی اعضاء رو بخاطر چیزی که هستند نمیپذیرم.مثلا بهترین پیشنهاد خیرخواهانه میدهن بعد خودم پیشقدم نمیشوم من بواسطه اعتیادم بین اعتقاداتم و اعمالم هماهنگی وجود ندارد چون قدمها را خوب به اجرا نمیگذارم من هرچقدر درکم از قدمها بیشتر میشود سنتها را بهتر اجرا میکنم.
گاهی هم ممکن است اعمال درست را برای اعتقادات نادرست انجام بدهیم که سَر اتحاد را قطع میکنیم مثلا قدم یا سنت انتقال میدهیم بعد توقع داریم برایمان کاری انجام بدهند یا خدمات انجام میدهم که فقط رزومه سیاه کنم.
برای رساندن پیام عشق و امید و رهایی باید اعمال و انگیزه هایم یکی باشد وگرنه خیلی زود باعث آشفتگی خودم و نامیدی تازه وارد میشوم.
کمک به اتحاد >>>قدمها رو خوب اجرا کنم - تجربه خودم را در اختیار تازه وارد بگذارم بدون هیچ زیربنایی - راهنما داشته باشم و راهنما شوم - گمنامی خودم و دیگران را حفظ کنم - مسائل سیاسی،اجتماعی رو وارد فضای جلسه نکنم - مشارکتهای مخصوص راهنما رو در جلسه بازگو نکنم - با دیگر اعضاء در یک صف قرار بگیرم در کل هر وقت قدمها در زندگیم جاریست اتحاد خودش را در اعمال من نشان میدهد.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان