امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم اول 18: اولين باري كه تشخيص دادم اعتياد براي من يك مشكل شده كي بود؟ آيا سعي كردها
قدم اول 18: اولين باري كه تشخيص دادم اعتياد براي من يك مشكل شده كي بود؟ آيا سعي كردهام آنرا اصلاح كنم؟

اگر آري، چگونه ؟ و اگر نه ، چرا؟
پاسخ
با سلام....
اولین بار زمانی بود که بخاطر مواد بازداشت شدم.‌‌‌.... قسمت اول سوال میخواهد هر گونه دلیل و توجیه و مقصر اعتیادم را از من بگیرد و منرا متوجه این مسئله کند که خودم (بیماری اعتیاد)مشکل اصلی زندگیم بودن و اهمیت ندادن به این موضوع باعث مشکلات بزرگتری برای من شدند چون نحوه تشخیص را بلد نبودم و نیستم امروزهم برای تشخیص مشکل دارم ولی از راهنما و تراز کمک میگیرم تا ببینم برای خودم چکار میتوانم بکنم تا زمانیکه در حال مصرف (اعتیاد و اراده شخصی) هستم نمیتوانم عجز خود را ببینم و تشخیص مشکل است.
قسمت آخر سوال که میگوید اگر نه چرا؟ یا دارم از آن مشکل لذت میبرم و اصلا تصمیم به اصلاح ندارم یا زمانیکه میخواهم به تنهایی مشکلم را اصلاح کنم به مشکل دیگری میخورم گاهی هم با تلاش برای تغییر دادن دیگران سعی میکنم خودم را اصلاح کنم یعنی بصورت شرطی یعنی دیگران تغییر کنند تا منهم تغییر کنم.
آشفتگی و سردرگمی ، خراب شدن رابطه هام ، رنجشها ، دردسرهای کاری ، خودخواهی ، خشم وووووو از نشانهای اعتیاد است اگر هر کجا اعتیادم را دیدم باید با شجاعت به آن اقرار کنم ، مشورت کنم ، تسلیم شوم و در پرهیز قرار بگیرم تا بتوانم برای مشکلم کاری بکنم.
راهنمایم گفت سودها را در اشتباهات رها کن تا تشخیص آسانتر شود.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان