امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم اول 30 : اعتياد من باعث بروز چه مشكلاتي براي من در بين دوستان شده بود؟
قدم اول 30 : اعتياد من باعث بروز چه مشكلاتي براي من در بين دوستان شده بود؟
پاسخ
با سلام
امروز ببینم اگر دوست قدیمی ندارم حتما در ارتباط با دوستان مشکل دارم.
گذشته رو بیخیال بشیم به امروز بپردازیم مثلا آنها را بر اساس ظاهرشان یا موقعیت اجتماعی شان یا وضعیت مالی شان انتخاب میکنم و به ارزشهای انسانی آنها کمتر توجه میکنم و به نیاز آنها کمتر توجه میکنم در رابطه ها الویتها را تقسیم نمیکنم و اول خودم رو در نظر میگیرم در رابطه ها افراط و تفریط میکنم و انتظار بیش از حد و خارج از توانشان دارم یکی از مشکلات من وابستگی در دوستی است که باعث میشود با نه مشکل داشته باشم چیزیکه در رابطه ها برایم کار میکند اینستکه همان که هستم باشم و بیشتر از توانم ظاهر نشوم یعنی اصل تواضع و فروتنی.
به خودم و دوستانم فرصت اشتباه بدهم و با یک مشکل کل رابطه را قطع نکنم گاهی نقاط مثبت خودم یا دوستم را آنقدر بزرگ میکنم که وقتی خطای انجام میشود نه خودم نه دوستم را نمیتوانم بپذیرم.رابطه باید دو طرفه و بر اساس اصل تمایل شکل بگیرد و اجبار نداشته باشد امروز باید این را بدانم نه من به کسی نیاز دارم نه کسی به من نیاز دارد رابطه دوستی با دیگران داشتن یک تعامل اجتماعی و وصل بودن به جامعه است نه ابزاری برای رفع احتیاجات شخصی.
من باید نگاه تکبعدی را از خودم بگیرم و ‌کلی تر به مسئله دوستی نگاه کنم یکی از مخرب ترین دلیل خراب شدن رابطه هایمان دخالت در حریم خصوص دوستان است.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان