امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم اول 44: آيا شرايطي وجود دارد كه فكر كنم نميتوانم در حاليكه پاك هستم با آن روبرو ش
قدم اول 44: آيا شرايطي وجود دارد كه فكر كنم نميتوانم در حاليكه پاك هستم با آن روبرو شوم اتفاقي كه اگر رخ

دهد آنقدر دردناك باشد كه من مجبور به مصرف باشم تا بتوانم از آن جان سالم به در ببرم؟
پاسخ
با سلام...
اولین باری که قدمها را کار میکردم قاطعانه به سوال جواب خیر دادم و نوشتم من دیگر تحت هیچ شرایطی مصرف نخواهم کرد.
اما واقعیت اعتیاد این نیست.
با توجه به سوال قبل این سوال میخواهد ببیند آیا من هنوز در تَوَهُم من میدانم و میتوانم بسر میبرم؟؟ 
امروز میگویم (بله) ممکن است شرایطی بوجود بیاید که حتی در سخت ترین شرایط دوران مصرف هم آنرا تجربه نکرده باشم و آنقدر دردناک باشد که نتوانم از بهبودیم مراقبت کنم و از دچار لغزش و مصرف بشوم مثل مرگ عزیزانم یا همه داشته هایم را از دست بدهم یا NA برای همیشه تعطیل شود یا مثلا بفهمم خودم یا یکی از عزیزانم بیماری صعب الاجی داریم و مدتی دیگر از دنیا خواهیم رفت آیا تضمینی هست که مصرف نکنم؟؟نپذیرفتن شرایطی که در آن زندگی میکنم و نپذیرفتن واقعیتهایی که پیرامون من اتفاق میافتد در من تولید درد میکند آنها به خودی خود دردناک نیستند بلکه واقعیت هستند ولی من از اتفاقات برای خودم درد تولید میکنم بعد برای فرار از واقعیت دنبال تسکین یا دردکُش یا جایگزین میگردم.
اینها دست آویز یا بهانه هایی هستند که در پَس افکارم آگاهانه یا ناآگاهانه حفظ میکنم تا از بیماریم جدا نشوم.
اما با شناخت بیشتر از واقعیتها و اصول روحانی و گرفتن این دست آویزها میتوانم فقط برای امروز زندگی کنم و بسلامت از بحرانها عبور کنم.
تجربه خودم و دیگر اعضا نشان میدهد مصرف هیچ توجیهی ندارد و تا امروز هیچ مشکلی را حل نکرده.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان