امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم اول سوال 7 :اخیرا بیماری اعتیاد من به چه شکل و فرم خاصی بروز کرده است؟
در غالب ترس ، خودمحوری ، غرور ، برخی از موارد تبلی ، نا سپاسی ، عدم فروتنی و ..............
پاسخ
با سلام
مثلا وجه NAایی بودم از وجه بهبودیم جلوتر است مثل زمانیکه اعلام پاکی میکنم یا از خدماتم صحبت میکنم فکر میکنم از بقیه بیشتر میفهمم یا از بقیه بیشتر برای NA مفید بودم _ افراد عادی از روی تمایل کار درست انجام میدهند و زیر بنای آن آگاهانه است من هم گاهی همان کار درست را انجام میدهم ولی زیر بنای آن از روی نیاز،جبر،لذت،تایید وووو است.ترس بازدارنده دارم یعنی از قضاوت دیگران میترسم و خیلی جاها حرکت نمیکنم و اسم آن را دوراندیشی و سلامت عقل میگذارم خودم را با سن پاکیم مقاصه میکنم نه با تلاشهایی که کردم یا نکردم از موقعیت زمانی و مکانی خودم جلوترم یعنی توقع ام از خودم زیاد است ترس از خدمت ، ترس از بی پولی ، خود آزاری در روابط ، قضاوت در مورد اعضای NA ، تاییدطلبی بوسیله مظلوم نمایی.
این حقیقت را سخت میپذیرم که......
همیشه کسانیکه اولین هستن لزوما بهترین نیستند ولی کسانیکه بهترین هستند همیشه اولین هستن.
پاسخ
این سوال بیانگیر این است ک در هر مقطع پاکی باشی بیماری اعتیاد در حال بقاست با فرم و شکل جدید.هر بار بنا ب شرایط مکان و زمان با شکل جدید شروع ب کار میکند. فرم وقالب بیماری من متغیر است افکار بیمار مدام درحال جستجوی یک مسکن جدید استاما در هر حالت فعالیت در افراد و تفریط بررز میکند و من تبدیل ب یک فرد نامتعادل میشوم

این سوال بیانگر این اصل است ک در هر مقطع و موقعیتی بیماری درحال بقاست و تمامی اعضا در هر مقطعی جوابی برای این پرسش دارند. تاثیرات منفی ک بیماری بر چهار جنبه ی وجودی بیمار گذاشته ب شکلیست ک فرد مدام در حال جستجوی یک مسکن است بنا ب شرایط زمان و مکان بیماری اعتیلز با فرم جدید وارد عمل میشود ک ویژگی مشترک فرم آن نامتعادل بودن و در حالت افراط و تفریط بسر بردن است
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان