امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرااینجاهستیم؟
قبل از پيوستن به انجمن معتادان گمنام، ما اختيار زندگي خود را كاملاً از دست داده بوديم و ديگر نمي‌توانستيم مانند ديگران زندگي كنيم و از آن لذّت ببريم. براي زندگي به چيزي متفاوت نياز داشتيم و تصور مي‌كرديم كه آن را در مواد مخدر پيدا كرده‌ايم . براي ما مواد مخدر مهمتر از خانواده، همسر و فرزندانمان شده بود و مي‌بايستي آنرا به هر قيمتي به دست مي‌آورديم. در اين راه به بسياري از مردم لطمه‌هاي شديد زده‌ايم اما بيش از همه خودمان را آزار داده‌ايم. ما به خاطر نداشتن جنبة قبول مسئوليت‌هاي فردي، در واقع خودمان براي خودمان گرفتاري درست مي‌كرديم و اينطور به نظر مي‌رسيد كه نمي‌توانيم زندگي را آن طور كه هست قبول كنيم.اكثر ما متوجه شده بوديم كه اعتيادمان يك خودكشي تدريجي است. اما اعتياد، اين دشمن زيرك زندگي، قدرت انجام هر گونه اقدامي را از ما سلب كرده بود. در نهايت بسياري از ما كارمان به زندانها كشيده شد. بسياري دست به دامن پزشكان، روانپزشكان و يا مذاهب شديم، اما هيچ يك از آنها براي حل مشكل ما كافي نبود. بيماري ما هميشه يا دوباره عود مي‌كرد و يا بدتر مي‌شد. تا عاقبت از روي ناچاري در معتادان گمنام به يكديگر پناه آورديم.

پس از پيوستن به انجمن معتادان گمنام متوجه شديم كه ما افرادي بيمار هستيم و از بيماريي رنج برده‌ايم كه درمان شناخته‌شده‌اي ندارد. اما به هرحال مي‌توان آن را در نقطه‌اي از فعاليت باز داشت و پس از آن امكان بهبودي هم وجود دارد.
پاسخ
با نام و یاد خدا 
یعقوب هستم یک معتاد 
احتمالا در هر شرایط دیگه به غیر از این اوضاع این روزها بود جواب های دیگری برای این سوال داشتم که بنویسم ولی با توجه به این شرایط پیش آمده و تعطیل شدن اکثر جلسات اومدم اینجا تا بنویسم با اینکه زیاد نگذشته از بسته شدن جلسمون ولی من واقعا دلم برای کف اتاق جلسه تنگ شده، ایمان دارم این روزها خواهد گذشت و جلسات پر شور تر از قبل برگزار خواهد شد. خوب به هر حال این فضا تو این روز ها میتونه کمک بزرگی برای همه اعضا باشه چه اعضای قدیمی و چه اعضای جدیدمون پس لازمه راهنماییشون کنیم بیان اینجا و تجربیاتشون رو با هم در میون بگذارند. 
یادمون باشه ما به کمک این برنامه از مهلکه اعتیاد جان سالم به در بردیم و از همه شرایط های مختلف هم عبور خواهیم کرد. 
اینجا هستیم که بگوییم ما آماده ایم پیام رهای بخش انجمن معتادان گمنام را برسانیم حتی در سخت ترین شرایط ها 
اینجا هستیم که بگوییم هیچ معتادی تنها نیست و ما با روحیه ای مملو از اتحاد به کمک هم خواهیم آمد 
اینجا هستیم که بگوییم تجربیات ما روحی است که در تک تک کلماتمان جاری شده و به آنها جان میدهیم تا کورسوی امید را در معتادان زنده نگه داریم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان