امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم دوم سوال 45 : آیا امروز از یک نیروی برتر از خودم درخواست کمک کرده ام ؟ چگونه ؟
اصل فروتنی از تشخیص این که نیرویی برتر از خودمان وجود دارد سرچشمه می گیرد . برای ما دست برداشتن از اتکا کردن به افکار خودمان و درخواست کمک ، یک مجادله بزرگ خواهد بود ، اما زمانی که موفق به انجام این کار شویم ، اصل فروتنی نهفته در این قدم را تمرین می کنیم .
پاسخ
سلام
دوست دارم از خداوند درخواست کمک کنم و تمام مراحل زندگی خود را بدون غرغر کردن به بسپارم ولی کمتر موفق میشوم ولی با راهنمایم تا جایی که میتوانم در تماس هستم
پاسخ
بله گرفتن تراز نامه قدم دهم میتواند به من کمک کند تا جویای آگاهی اراده خداوند شوم تا درمسیر بهبودی کمتر اشتباه کنم وسعی کنم وسیله ای باشم برای خداوند روی زمین پروردگارا خود را تقدیم تو میدارم ازاسارت نفس رهایم کن تا انجام اراده ات بهتر توانم مشکلات رابگیر تاپیروزی برآنها شاهدی باشد براز کسانی که باقدرت تو عشق تووراه تو یاریشان خواهم داد باشد که همیشه بر اراده تو گردن نهم
پاسخ
سلام.بله .وقتی زندگی خود رو به یک نیروی برتر می سپارم.و دست از جنگ برمیدارم .و از سر راه خداوند و عشقی که به من میدهد کنار میروم و می پذیرم هر چه او به من میدهد بهترین است
پاسخ
بله - من هر روز که از خواب بیدار میشوم تا شب که میخواهم بخوابم از نیروی برترم درخواست راهنمایی و کمک میکنم . 

با نماز خواندن ، دعا و مراقبه کردن ، جلسه رفتن ، مشورت گرفتن ، کمک به دیگران ، سکوت در جلسات ، گوش دادن به مشارکت دیگر اعضا
پاسخ
بله ، در تمام مراحل زندگی ، کار ، خدمت و جلسات با دعا و مراقبه از خداوند درخواست کمک می کنم . در کار کرد قدم ها ، انتقال آنها و اینکه در ذهنم برای انجام هر کاری از خداوند

یاری می خواهم و از او می خواهم تا مرا کمک کند .
پاسخ
با سلام....
این سوال میخواهد ببیند اگر در سوال قبل گفتم به بهبودی به عنوان یک فرایند اعتماد دارم،این اعتماد بطور روزانه به آن عمل میکنم یا نه؟
بله همینکه از خداوند خواستم امروز کمکم کنه با آدمهای اطرافم منصفانه رفتار کنم نشانه ایمان و اعتماد من است اینکه امروز از سر عجز و ناتوانی و با فروتنی نگاهی به قابلیتهای اعتیادم کردم که نمیخواهم امروز از نقصهایم استفاده کنم و برایش از خداوند درخوست کردم.یعنی
اول صبح به اعتیادم اقرار کردم تا روز خوبی داشته باشم.
سعی میکنم از اول صبح با خودم، شغلم،همکارانم و دنیا در صلح باشم.گاهی اوقات در طول روز با یه اسمس به راهنما سعی میکنم حضورش را در زنگیم احساس کنم.

با سلام....
در طول روز به یکی از بچه های برنامه زنگ میزنم .
قبل از اینکه بخواهم به کسی تجربه بدهم با زبان دل دعا میکنم .
زمانیکه از راهنمایم بر خلاف میلم راهنمایی میشوم و میپذیرم،زمینه ایی آماده میشود تا با انرژی نیروی برتر با محیط پیرامونم در صلح باشم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان