امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم دوم سوال 47 : انجام چه اعمالی می تواند به من در فرآیند به باور رسیدن کمک کند ؟
فرآیند به باور رسیدن ، سلامت عقل را به ما باز می گرداند . قدرت وارد مرحله عمل شدن ما نیز از همین باور سرچشمه می گیرد . لازم است ما این قدم را بپذیریم تا در ابتدای مسیر بهبودی قرار گیریم . وقتی اعتقاد ما محکم شد ، آن وقت آماده برداشتن قدم سوم هستیم .
پاسخ
کارکرد قدم ، انتقال آنها ، شرکت در جلسات بهبودی (نود دقیقه) عضویت را تجربه کردن ، تمرین روزانه سه اصل ضروری روحانی ، از ارزش درمانی کمک یک معتاد به معتاد دیگر استفاده کردن ، و این اصول را در تمام امور زندگی خود به اجرا درآوردن
پاسخ
سلام
با صبر کردن ، با بها دادن و پروش افکار نو که انها را در بهبودی درک کرده ایم ، در جلسات به طور منظم شرکت کردن ، با نشریات رشد کردن وبه خاطر چیزهایی که دارم خدا رو شکر کنم
پاسخ
درارتباط باخود با دیگران ودوستان بهبودی به دریچه روحانی طرف مقابل نگاه میکنم وبعد رابطه برقرار میکنم منظور یعنی باور رسیدن رابه عقب نمیاندازم با آدمهای منفی روبرو نمیشوم هرروز با گرفتن تراز نامه به پرونده شخصی خود رسیدگی میکنم سعی میکنم با نشریات رشد کنم به جای حق به جانبی اقرار صادقانه بکنم وهر روز شکر گذاری کنم
پاسخ
با متوقف نشدن .دست از خود محوری برداشتن.در مسیر بهبودی قرار گرفتن .با روشن بینی وتسلیم بیشتر در رده قدم بردارم.و در کنار دوستان موفق قرار گرفتن .دست از افکار پوچ گذشته برداشتن
پاسخ
غرور و منیت را کنار بگذارم به کسی در برنامه اعتماد کنم (راهنما )از تجربیات دیگران استفاده کنم کوته بین نباشم نشریات را مطالعه کنم مراقب دشمن زیرک بی تفاوتی و بی حوصلگی باشم چگونه (اینکه با نوشتن تراز و اجازه بررسی دادن به راهنما )به فکر خودم اکتفا نکنم شکهامو به امید تبدیل کنم با بیماریم خلوت نکنم چون من همنشین خوبی برای خودم نیستم پذیرش خودم را داشته باشم از افراد موفق برنامه الگو برداری کنم ....
پاسخ
تمرین روشن بینی - جدی گرفتن برنامه - اعتماد به نیروی برتر - دست برداشتن از یاس و ناامیدی - نداشتن شک به اصول برنامه - گفتگو و کسب تجربه از اعضای موفق در فرایند بهبودی -

تسلیم کامل برنامه بودن - فرصت اشتباه را به خودم و دیگران بدهم.
پاسخ
دعا و درخواست کمک از خداوند و نیروی برتر ، رعایت اصل مشورت در هر کاری و حضور در جلسات بهبودی و ارتباط مستمر با راهنما و دوستان بهبودی و البته کارکرد قدم ها و اجرای آنها در زندگی روزمره .
پاسخ
با سلام....
درک کلمه مرور و فرآیند.
اگر میگویم تسلیم هستم واقعا تسلیم وار زندگی کنم.یکی از اعمال اینستکه اعتمادی را که به سختی با تکرار و تمرین بدست آورده ام حفظ و تقویت کنم.در بهبودیم همیشه تکیه گاه درست و محگمی داشته باشم مثل راهنما ، کارکرد قدمها و خدمت تا اعتماد بنفسم را برای حرکت به جلو حفظ کنم.
از درد کشیدن نترسم ، داشته هایم را (مادی و معنوی) غلو نکنم و پشت حُسن های اطرافیانم مخفی نشوم در ذهنم بجای دیگران زندگی نکنم و در پوست خودم زندگی کنم.
یکی از اعمال مهم اینستکه قضاوتی که در مورد خودم و دیگران کردم را اقرار کنم یعنی اعتیاد در سکوت و تاریکی رشد میکند باید آنرا به روشنایی بیاورم.

جایکه نتیجه مطابق با بهبودی من نبود (نتیجه روحانی) برمیگردم به رفتارهای پوسیده ایی که انجام دادم و دوباره انجامش نمیدهم.

اگر جواب نگرفتم باید ۲بار ۳بار ۱۰بار آنرا انجام دهم تا به این باور برسم که اگر بخواهم میتوانم کاری را از روی بهبودی انجام دهم و موفق شوم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان