امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم دوم سوال 49 : درک من از قدم دو چیست ؟
وقتی که آماده می شویم تا به قدم سه برویم ، باد چند لحضه صبر کنیم و ببینیم که از کارکرد قدم دو چه به دست آورده ایم . این که پس از کارکردن هر قدم درک خود ار آن قدم را روی کاغذ بیاوریم ، کمک می کند تا بهتر اصول روحانی نهفته در آن قدم برای ما جا بیفتد .
پاسخ
درک من از قدم دوم این است که ، تمایل داشته باش و آماده باش و درک کن که یک نیروی برتر از تو وجود دارد ، که قادر است سلامت عقل را به تو برگرداند .
پاسخ
درک من از قدم دوم این است که با مشورت کردن.و اعتماد به یک نیروی برتر از خودم نوید داده شده است که سلامت عقل به من بازمیگردد
پاسخ
سلام.درک من اینست که باور داشته باشم که نیروی برتر وجود دارد و میتواند من را به سمت سلامتی و عقل و درایت سوق دهد و باورم را نسبت به این بودن قوی کند .من باور دارم که یک نیروی برتر از من وجود دارد که میتواند سلامت عقل را به من بازگرداند .
پاسخ
قدم دوم من رادرمسیربهبودی وفرایند ان دررابطه باایمان واعتمادبه خداوند بیشتر به جلو برد ایمان وامید ودرک ان درقدم دوم برایه من بیشتر نشان داده شد ومنرا درمسیر بهبودی باتوانایی بیشتری یاری کرد ایمان بی عمل مرگ است مثلا ایمان دارم به این که خدا به من کمک میکند اما من ادم خودمحوری هستم
پاسخ
سلام
قدم دو به من امید را نشان داد وبرای اینکه زندگی من به تعادل کشیده شود متوجه شدم که طی یک فرایند به وجود می اید ونه یک شبه و همین موضوع باعث میشود من امیدوارانه قدمهای دیگر را کار کنم و به انجمن و راهنمایم و خداوند اعتماد کامل داشته باشم
پاسخ
قدم دوم باورهای جدید را در من شکل داد که من عقل دارم اما بواسطه مصرف و بیماری اعتیاد سلامتی ان را از دست دادم اما این نوید را هم به من داد یک نیروی هست که میتواند سلامت عقل را روزانه به تو باز گرداند فقط من باید دریچه افکارم را باز نگه دارم اعتماد کنم مشورت کنم هر ان چیزی که بازی ذهن برایم تدارک دیده را بازگو کنم اعتماد کنم به نیروی برتر روشن بین باشم تا بتوانم اعتمادم را به اعتقاد و ایمان بسط و با باقی قدمها توسعه دهم ....
پاسخ
در قدم دوم از طریق باورهایی که پیدا کردم به بهبودی دلگرم شدم و سهم نیروی برتر در زندگیم را دیدم. به این باور رسیدم که من چقدر نیازمند برگشت سلامت عقل و حمایت نیروی برترم هستم. اینکه

با شرکت در فرایند بهبودی سلامت عقل را تجربه کردم. به همان نسبتی که باورهایم در برنامه رشد میکند به همان نسبت سلامت عقل را تجربه میکنم. و اینکه من به کمک راهنما و اصول برنامه باید به

حرکتم به سمت جلو ادامه دهم.
پاسخ
با خودشناسی نسبی که از خود در قدم اول و دوم پیدا کردم و آشنایی با مشکلاتی که بر اثر خودمحوری های من در زندگی برایم در گذشته و زمان حال پیش آمده است ، درک خوبی از مزایای مشورت گرفتن و درخواست راهنمایی پیدا کردم و این نقطه مثبت می تواند کمک کند تا خیلی از مشکلات زندگی من با اصل مشورت برطرف شود .
پاسخ
با سلام....
پی بردم خلاء روحی دارم که باید آنرا از جنس خودش پُر کنم چون غیر از جنس خودش وصله نگیر است.یعنی اگر خلاء عاطفی دارم باید با عشق ورزیدن و محبت کردن آنرا پُر کنم.
شناخت نیروی های قوی و منفی و مخرب درون و همچنین شناخت نیروهای قوی و کارآمد بیرون از خود که میتوانند به بهبودی من کمک کنند با نا آگاهی به قدم دوم آمدم و با آگاهی نداشتن سلامت عقلم را پذیرفتم.
قدم دو به من پیشنهاد و ایده های روحانی و آمادگی لازم جهت عوض کردن نگرش خود نسبت به پول، رابطه، همسر، کار، انجمن و غیره را میدهد.
ضرورت پاک ماندن در قدم یک و ضرورت خوب زندگی کردن در قدم دو برایم قابل فهم شد.
در این قدم درک کردم و به این روشن بینی رسیدم و ایمان راسخ آوردم که با حقیقتها زندگی کردن هرچند دردناک بمراتب بهتر از چیزهایی ست که اصلا وجود ندارند.
مشورت کردن با رهنما قطعا کمک کرد ضریب اشتباهاتم کمتر شود اما برای مشورت وقت گرفتن از او مثل اینستکه که میخواهی سکه ایی را از زیر پای فیل دربیاری [عکس: smile.png] اما به زحمتش میارزد.
متوجه شدم من خیلی وقت و انرژیم را برای اینکه خودم را بهتر از آنچیزیکه هستم نشان بدهم تلف میکنم.
متوجه شدم هر موقع که فکر کردم نیروی برترم فورا زندگیم آشفته میشود و تعادلم بهم میخورد.
یاد گرفتم کدام باورها را کجا استفاده کنم و هر کاری را حرفی را قولی را و عملی را بجایش انجام دهم.
نا آگاهانه و به یکباره چیزی را رد یا تایید نکنم قبول کردم در افکار من قیاس هایی وجود دارد که با اجتماع و عرف و خداوند جور نیست.
این قدم به من یاد داد تا باورهای سابقه داری و افکار خیابانی را کنار گذاشته و باورهای جدید که پُر از لذت زندگیست را تجربه کنم.
یاد گرفتم از دردهایم فرار نکنم و به آنها نگاه کنم.
امروز بدترین و بهترین اتفاقات در زندگیم حامل پیام هستند اگر پیامگیرهایم روشن باشند.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان