امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم سوم سوال 5 : من چگونه طبق اراده شخصی خود عمل کرده ام ؟ انگیزه هایم چه بوده اند ؟
قدم سوم بسیار حساس و مهم است ، چون ما همگی مدت ها طبق اراده خود عمل کرده ایم و از داشتن حق انتخاب و حق تصمیم گیری سوء استفاده کرده ایم . بعضی از مواقع به معنی کنار کشیدن کامل و انزوای کامل است.
پاسخ
احساسات ونیازهای دیگران راندیده می گیرم و با تمام قدرت هر کسی بخواهد با من روبرو شود او را زیر پا له خواهیم کرد برای انجام کارهایم فقط به اراده ی شخصی اقدام می کردم و انگیزه ام زود به نتیجه رسیدن بود و انجام کارهای خود محورانه انگیزه ای جز تایید خودنداشتم
هر کجا حتی با نیت خیر با استفاده از اراده ی شخصی جلو رفتم دست کم به یک نفر خسارت میزدم.
پاسخ
در نظرنگرفتن احساسات دیگران،نیازها و منافع دیگران را در نظر نگرفتن.از روی نواقص عمل کردن،سعی در تغییر دیگران،مسیر زندگی همان طوری که من میخواهم باشد،وقتی که قضاوت و کنترل میکنم .اینها اراده شخصی من بوده و انگیزه های من که به آن عمل کرده ام.
پاسخ
باعث تمام مشکلات شخصی من نشات گرفته از اراده شخصی من است
انگیزه ای چون تأمین کردن خوراک بیماری
پاسخ
انگیزه ها را نفی کردن خودم به هر شکلی ممکن بود لذت جویی و ارزش قایل نشدن به خود و دیگران و با من غیر واقعی انگیزه بیمار گونه من تلقی میشد هر جا که از اراده شخصی و خودمخوری استفاده کردم عایدات چیزی جز ترس و فاصله از دیگران نصیبم نشد ...
پاسخ
من طوری طبق اراده شخصی خود عمل کردم که نفس بیمارگونه درون من قانع شود اراده شخصی من همیشه ناسالم بوده چون سلامت عقل نداشتم وهمیشه درشرایط بیماریم فعال بوده همیشه فکر ناسالم وشرایط منفی به وجود می آوردم هرچقدر که به دنبال راحت طلبی باشم وتنبلی کنم به همان نسبت از مسئولیت پذیری دور میشوم به جلسه میروم وقت خود را آنجا تلف میکنم وقیافه رئیس کل میگیرم طوری ارتباط برقرار میکنم که دیگران فکر میکنندکه من شخصیتی مهم هستم درکل تمامی اینها باعث میشود که اراده شخصی من دراختیار بیماریم باشد نه بهبودیم
پاسخ
سلام
من همیشه طبق اراده شخصی عمل کرده ام از بچگی تا به حال من حتی قبل از مصرف مواد نیز همین رفتار را داشتم و بیشترین انگیزه ام این بود که به دیگران بفهمانم که من هستم
پاسخ
همیشه خودرادیدم ودوست دارم هرکاری انجام میدهم درست باشدوباید انکاردرست انجام شودوخواست واراده من باشد ودیگران صدمه ببینندمهم نیست چون کار من انجام شوده به خاطراین هست که همه ازمن دور میشوند
پاسخ
طبق انتخاباتی که خودم انجام میدهم .مواد مصرف کردن: لذت و خود محوری- عصبانیت و درگیری: تائید و قدرت نمایی
پاسخ
با خودشیفتگی ، خودخواهی ، لذت طلبی ، تاییدطلبی ، در نظر نگرفتن حقوق دیگران برای رسیدن به امیال درونی خودم ، خسارت زدن به خود و دیگران ، نا دیده گرفتم احساسات دیگران ،

ارزش نگذاشتن به عقاید اطرافیان ، نداشتن سلامت عقل و ....

انگیزه هایم  از روی ترس ، لذت خواهی ، افراط و تفریط ، شهوت رانی ، زیاده خواهی ، غرور ، مطرح طلبی و بی ملاحظه گی صورت میگیرد.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان