امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم سوم سوال 6 : عمل از روی اراده شخصی چگونه بر روی زندگی من اثر گذاشته است ؟
باعث می شود ، ما در زندگی کاملا مجذوب خود و تنها باشیم . بعضی از مواقع اراده شخصی باعث می شود که ما هرگونه ملاحضه و مراعاتی را کنار گذاشته و فقط به دنبال خواسته خود باشیم . احساسات و نیازهای دیگران را نادیده می گیریم و با تمام قدرت هر کس که بخواهد این حق ما که ، هر کار بخواهیم ، می توانیم انجام دهیم را زیر سوال ببرد ، زیر پا له خواهیم کرد.
پاسخ
عمل از روی اراده ی شخصی باعث میشه که فقط بفکر خودمو لذتهام باشم و دیگرانو در نظرنگیرم
وبا خودمحوری برای اطرافیانم فکر کنم و بجای انها تصمیم بگیرم و انتظار دارم که انها به تصمیماتم عمل کنند
که حاصل اینها میشه انزوا و تنهایی
و عمل کردن براساس اراده شخصی یعنی عمل کردن در یک چرخه ی معیوب
پاسخ
یا دوروبرِ خودمو پُر ادم میکنم یا همه رو پس میزنم ومنزوی میشم. یا بیکار میمونم یا از فرط کار دچار مریضی میشم. یا هرشب تو جلسه هستم یا یکماه یک دفعه یه سر نمیزنم... زندگی بر اساس اراده شخصی یعنی ناهماهنگی با همه کس و همه چیز.
پاسخ
هرگاه از این اراده افراطی استفاده میکردم و از انسانیت دورتر می شدم و اشفتگی در تمام امور زندگی من حکم فرما میشد و هر چه خودخواهانه تر زندگی میکردم تنها تر میشدم و اطرافیانم را از دست میدادم.
پاسخ
باعث بروز مشکلات در تمامی ارتباطاتم شده
البته ناگفته نماند که بخش عظیم اراده شخصی ، نداشتن اطلاعات و عدم آموزش است ، بعلت عدم این دو موضوع هر چه انجام میدام از اراده شخصی بود ، که این هم بلطف برنامه باهاش آشنا شدم
پاسخ
وقتی درگیر اراده شخصی میشوم خودمحور میشوم فقط خودم و نیاز های خودم را میبینم و در نهایت انزوا را تجربه میکنم.
در شرایط اعتیادی و گرفتار شدن در اراده مخرب شخصی قطعا رابطه ام با نیروی برتر از بین میرود
پاسخ
عمل از روی ارده شخصی باعث میشه ارامش خودمو از دست بدم ومرتب مضطرب نگران هستم چون هر وقت با فکر خودم کار کردم شکست خوردم وهیچ کاری درست به پایان نرسوندم احساس شکست رو از شروع کار لمس میکنم
پاسخ
سلام
باعث شده در زندگیم شکست بخورم ، روی به مواد بیارم ، انزوا و تنهایی را دوست داشته باشم به جای اینکه خانواده ام را دوست داشته باشم ، بی ملاحظه باشم و تمام اصول را کنار بزارم ولی میشود قبل از اینکه از اراده شخصی استفاده کنم با راهنمایم تماس بگیرم که دیگر خسارت نزنم البته با مشورت کردن
پاسخ
خراب کردن باورهای خودم و دیگران از دست دادن ارامش قطع شدن رابطه با خداوند و خودم و دیگران باعث میشد وارد سیکل بیماری اعتیاد بیوفتم و در غار تنهایی فرو بروم ....
پاسخ
هرگاه با اراده شخصی خود کنار میام اولین لطمه را به بهبودی خود میزنم وهمین امر باعث ازدست دادن رضایت امروز نسبی من به بهبودی میشود بهتر است قبل از اینکه از اراده شخصی خود بخواهم استفاده کنم درموردش با راهنمایم مشارکت کنم وصلاح خدا را که خسارت نزدن است انجام دهم نسبت به درک اراده دیگران کم توجه وبی ملاحظه نشوم برای انجام اراده خودم آنها را زیر پا له نکنم وارزشهای آنها را نادیده نگیرم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان