امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل فروتنی
وقتی با چیزی بزرگتر از خود روبرو می شویم ، چند نوع بیداری روحانی به وقوع می پیوندد . گمان می کنیم نیروهایی فراتر از درک ما در کار هستند . نمای مختصر و زودگذری از تصویر کلی را می بینیم و در این هنگام فروتنی پیدا می کنیم .

به فرآیند مداوم کنار گذاشتن غرور تن می دهیم و در عین حال از چشم انداز وسیع تری آگاهی پیدا می کنیم . دیدگاه ما نسبت به دنیا تا حدی گسترش می یابد که دیگر احساس غلوآمیزی نسبت به اهمیت خود نداریم .
پاسخ
فروتنی برای من یعنی گوش کردن و پذیرفتن دیگران و دیدن مسائل و اشخاص از زوایای مختلف
پاسخ
فقط کافیست که نگاهی به گذشته و اخساسات قبل کنم ، به وضوح احساس بی کفایتی و نالایقی و ناهنجاری در آن مشهود است . امروزه با بکار گیری اصل فروتنی میپذیرم که برنامه معتادلن گمنام قادر است که شاد زیستن را به من عطا کند
پاسخ
حق به جانبی عامل بسیاری از درگیریها و کشمکش های ارتباطی من است... در رانندگی، در رابطه باهمسر و فرزندان، در محیط کسب و کار، در رابطه باNA و حتی درخواست از خداوند. اصل فروتنی یاداور این است که همیشه حق باتو نیست و حتی اگر حق با توست، نیاز به اثبات آن نداری. بعداز بکارگیری این

اصل متوجه میشوم که چقدر روابط من اصلاح شده است
پاسخ
فروتنى يعنى ازخودگذشتگى واعتمادكردن به ىنيروى بزرگتر وخيلى قوى تر ازخوديعنى خداوند بزرگ وپذيروفتن دىگران وقضاوت نكردن دىگران و پذيروفت خودواقعى
پاسخ
فروتنی یعنی من خیلی چیزها رو نمیدونم و یا بلد نیستم و نیاز به کمک دارم و سهم و نقش خود را دیدن اموزش پذیر بودن از تجربیات دیگران استفاده کردن و غرور و منیت دست برداشتن که نه از دیگران کمترم نه بیشتر سر جایگاه خود واقهی برگشتن ...
پاسخ
فروتنی این نیست که من سرم پایین بیاندازم و هر کسی هر چی گفت من قبول کنم. بخصوص حرف زور
پاسخ
فروتنی یعنی در خود فرورفتن.و دیدن نقاط ضعف و قوت خودم و پذیرفتن انهاست
پاسخ
فروتنی ارمغان صداقت با خویشتن میباشد . کتاب پایه قدم7
فروتنی بالاترین اتفاق در بهبودی میباشدکه در نتیجه کارکرد عمیق این قدمها در طول سالها و نشانه های عالی بیداری روحانی میباشد.
خیلی اوقات از اینکه اعضا قدیمی ساده و یا خود را جدی نمیگیرند قبلا تعجب میکردم و حتی گاهی میگفتم اونا رشد نکرده اند ولی امروز فهمیدم اونا بعد از کارکرد قدمها به درک و شناخت عمیقی از خود رسیده اند و خودشون را جدی نمیگیرند .
## سادگی ساده نیست ##
پاسخ
فروتنی یک شبه در ما بوجود نمی آید ، از زمانی که به انجمن وارد می شویم و راهنما می گیریم و اولین رهنمودهای او را که شاید برخلاف میل باطنی ما باشد ، قبول می کنیم ، فرآیند فروتنی در ما شکل می گیرد.

وقتی در انجمن خدمت می کنیم و از دل و جان به همدردان خود خدمت می کنیم ، مجددا فروتنی را تجربه می کنیم و این فرآیند در بیرون انجمن نیز برای ما کار می کند .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان