امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل تغییر
برای پاک ماندن باید تمایل به تغییر طرز فکرهای قدیمی را پیدا کنیم . آنچه برای سایر معتادان موثر بوده است ، برای ما نیز می تواند موثر باشد ، اما باید برای امتحان آن تمایل داشته باشیم . باید اظهارات خوش بینانه و جدید حاکی از امیدواری را جایگزین تردیدهای بدبینانه قدیمی خود کنیم . وقتی این کار را انجام می دهیم ، متوجه می شویم ارزش ریسک را دارد.
پاسخ
باورهای غلط و قدیمی را کنار گذاشتن نگرش جدید را بسط و توسعه دادن تغییر زمانی محقق میشود که ما دایما در پروسه برنامه باشیم و حرکت رو به جلو کنیم نگاه و افکار و اعمالمان را دایما با برنامه پاکسازی کنیم ....
پاسخ
تغییر یک اصل روحانی است که من به آن نیاز دارم زیرا اگر این کار را نکنم دچار روزمرگی ، بی تفاوتی و .... میشوم
پاسخ
بهبودی برای من یک فرصت است ، فرصتی که بهای آن را در دوران اعتیادم پرداخته ام ، امروزه سعی بر آن دارم که طوری زندگی کنم که تغییراتم ، جاذبه ای باشد برای کسانی که گذشته مرا دیده اند.
تغییر مهمترین و بزرگترین گام در بهبودی من است
پاسخ
پیچیده ترین جنبه اعتیاد من بُعد روحانی من است. خیلی از احساسات من به دلیل قطع ارتباط من بااین قسمت از وجود من شکل میگیرد. احساساتی مثل یکنواختی، بیهودگی، پوچی و سردرگمی... اصل تغییر کمک میکنه تا همیشه زندگی رو از زاویه بهتری ببینم. و این زاویه یا تغییر نگاه باعث تغییر احساسات میشود.
پاسخ
من بایک دنیاباورهای غلط به انجمن امدم ولی شروع به کارکرد قدم کردم ودرقدمها بااصل روحانی تغیر اشنا شدم وشروع به تغیر باورهای غلط من شد شروع فرایندبهبودی بااصل روحانی تغیرمی باشد
پاسخ
تا شروع به تغییر نکنم بهبودی حاصل نمیشود .بهبودی یعنی تغییر .تغییر الگوی رفتاری اشتباه و چه افکار پوشالی
پاسخ
اصل تغییر نیاز به صداقت و پذیرش با خود دارد . زمانی میتوانم اصل تغییر را بپذیرم که قبول کنم نیاز دارم که تغییر کنم و بپذیرم که هنوز چیزی را نمیدانم.

تغییر با بیماری من در تضاد است . بیماری من اجازه تغییر را به من نخواهد داد مگر من با صدات آن را اقرار کنم.
پاسخ
تغییر یک شبه حاصل نمی مشود ، وقتی در راستای بهبودی قدم بر می داریم و با کارکرد 12 قدم ، 12 سنت ، 12 مفهوم خدماتی و اجرای آنها در زندگی و داخل انجمن به مرور به تغییرات شگرفی در خود روبرو می شویم که شاید خودمان متوجه نشویم و دیگران کاملا این تغییران را در ما می بینند .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان