امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم سوم سوال 33 : تاکنون به چه راه هایی ، تمایل خود را دوران بهبودی نشان داده ام؟
ما معمولا بیشترین تمایل را پس از تسلیم شدن تجربه می کنیم . تمایل اغلب به دنبال احساس یاس و یا درگیری برای کنترل نیز بوجود می آید . اگر چه ما می توانیم اصل روحانی تمایل را قبل از اینکه به آن نیاز پیدا کنیم تمرین نماییم ، تا در حد امکان از تجربه دردهای غیر لازم اجتناب کنیم .
پاسخ
به اشتراک گذاشتن اصل مشارکت در تمامی مواردی که na در خصوص آن رهنمود کرده
مانند شرکت در جلسات ، شرکت در خدمات ، قدردان ارزش درمانی ، دردسترس معتادان قرار گرفتن
تمایل به تغییر و ......
پاسخ
مشارکت صادقانه از خود واقعی ام ، خدمت ، سعی میکنم همیشه بدون قضاوت گوش کنم و آموزش پذیری ، آموزش پذیری
پاسخ
تسلیم قدم یک یعنی دست از جنگ برداشتن و روی قسمت انکار بیمارگونه کار کردن و دست اویز و توجیه و بهانه را برای فعالیت بیماری کنار گذاشتن تسلیم قدم دوم به تنهایی مشکلات را حل نکردن کمک گرفتن از نیروی برتر و قدم سوم متعهد بودن به مسیر درست یعنی اعتماد و اعتقادم را به خداوندی که درک کردم تعمیم ببخشم و بپذیرم من انسانم و باید خدایی نکنم سهم خود را انجام دهم و بسپارم به خداوند و فروتنانه گمک بخواهم ....
پاسخ
زندگی من پرازعجز شده بود دنبال راهی میگشتم که نجات پیداکنم ولی نمی توانستم تاباانجمن اشنا شدم ودیدم که دیگران چگونه پاک شدن ودرمن هم تمایل شدید پیدا شد چون دیگرراهی برای من نمانده بودوتمایل کامل برای پاک ماندن به انجمن امدوتسیلم کامل برنامه اصول روحانی شدم
پاسخ
زمانی که در قدم یک من تسلیم شدم ، آمادگی پیدا کردم که تغییر کنم . برای تغییر کردن من می بایست تمایل خود را نشان میدادم . اولین کاری که برای تمایل انجام دادم دست

کمک به سوی راهنمایم دراز کردم و از او برای ادامه بهبودیم کمک خواستم. وقتی قدم کار میکنم یعنی برای بهبودیم تمایل دارم . وقتی که اقرار به اشتباهاتم میکنم نشان دهنده

تمایل است. خدمت ، راهنما شدن ، راهنما گرفتن ، جلسه رفتن ، کمک به یک معتاد دیگر و .... از جمله کارها و راهایی است که تمایل خود را برای ادامه بهبودی نشان داده ام.
پاسخ
خدمت کردن و مشورت کردن وهمچنین انجام ندادن رفتارهای نا عاقلانه ی گذشته و فقط برای امروز سعی کردم تمام راههایی که مرا به سمت بهبودی حرکت می دهم اننجام دهم تمرین اصول روحانی دو قدم قبلی حضو ر مرتب در جلسات دعا کردن برای تصمیمی که برای زندگی واراده ام گرفته می شود.
پاسخ
خدمت کردن.قدم کارکردن.تجربه گرفتن و دادن .تغییر کردن.دست برداشتن از کارهای گذشته.جبران خسارت.بخشش و.......
پاسخ
به ورود به جلسات na ، یافتن دوستان بهبودی ، کارکرد قدم ها ، گرفتن راهنما و خدمت در انجمن ، رهجو گرفتن ، انتقال قدم ها ، انتقال سنت ها ، انتقال مفاهیم و در نهایت با اجرا گذاشتن اصول برنامه معتادان گمنام ، در زندگی روزمره خود سعی و تلاش و تمایل خود را در مسیر بهبودی نشان داده ام .
پاسخ
با سلام....
عجز و ناتوانی بخاطر رفتارهای بیمارگونه در نهایت خسته شدن از جنگ و ستیز تمایل را در من بوجود میاورد که به بهبودی رو بیارم.

و سعی کردم از طریق انجام یکسری کارها عجز و ناتوانی رو کمتر تجربه کنم.
سعی کردم اتحاد رو بین اعضاء خانواده ام و همچنین همکارانم برقرار کنم - وقتی با راهنما چیزی رو مشورت میکنم نتیجه را هم با او چک کنم - در خانواده و انجمن به عنوان یک عضو عمل کنم نه کُل - اگر حرفی زدم به آن عمل کنم و فرار نکنم - سعی کردم رابطه هایم را اصلاح و ترمیم کنم - باز گذاشتن دریچه افکارم برای دریافت پیام خداوند از طریق گوش کردن و توجه کردن به حرفهایی که میشنوم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان