امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل خدمت
اکثر ما وقتی به معتادان گمنام آمدیم برای خود ارزش کمی قائل بودیم . بسیاری از اعضاء می گویند از طریق خدمت در اویل دوران بهبودی به تدریج احترام به نفس پیدا کرده اند . وقتی از طریق فعالیت های خدماتی به تریج بر زندگی دیگران تاثیر مثبت می گذاریم ، تقریبا معجره به وقوع می پیوندد.

از موقعیتی که برای خدمت دارم ، سپاسگزارم .
پاسخ
یکی از نشانه های شکرگذاری ، خدمت است
با بررسی دقیق انگیزه خدماتی و با در رأس قرار دادن هدف اصلی ، خدمات من آغاز میشود .

اکنون موضوع قابل بحث انگیزه برای خدمات است ، آیا بدنبال دیده شدن و یا سپری کردن وقت هستم و یا با خدماتی فعال ، بدنبال در دسترس قرار گرفتن برنامه ، برای کسانی که خواهان شنیده شدن پیام na
پاسخ
زمانی که به فکر دیگران هستم... فکرم درگیر نیست.
خدمت راهی برای رهایی از ذهن خودمحور من است.
پاسخ
خدمت به من کمک کرد تا خود را بهتر بشنسام و روبرو شدن با مسائل برایم راحت تر شد و به خداوند بیشتر نزدیک شوم
پاسخ
خدمت راهى است براى جلوگيرى از خودخواهى خدمت راهى براى تبديل شدن از من به ما با خدمت كردن به روحانيت ميرسم با خدمت ميتوانم به ديگران كمك كنم همانطور كه ديگران براى من انجام دادن
پاسخ
خدمت باعث اموزش من میشود وقتی من بدون چشم داشت و از روی عشق و نیت کمک کاری رو انجام میدهم باعث میشود با نگاه عمیق تری به زندگی نگاه کنم .و همون سکوت همون فروتنی و هم عشق بلاعوض رو وقتی به خانواده و اجتماع میبرم بازخورد و ارامش بهتری رو کسب میکنم
پاسخ
خدمت مرا از خود بیمارگونه دور میکند و بیشتر بخ خود واقعی ام نزدیک میکنم چرا که دایما از نواقصایم پرده برداشته میشود خدمت به من توانایی و عزت نفس میدهد تا در جامعه سرم را پایین نگیرم و مثل همه به چشم دنیا نگاه کنم نه با گناه و خجالت خدمت با نیت خیر و با انگیزه درست انجام میدهم اما اگر خداوند را در ان دخیل نکنم نتیجه معکوس بهمراه دارد ح.خدمت سپاسگزاری از مسیری است که به من هدیه داده شده است ...
پاسخ
اصل خدمت ، خدمت بدون چشم داشت و عاشقانه است. خدمتی که از روی فروتنی و خالصانه باشد. نه اینکه من در پی آن خدمت به دنبال منافع شخصی خودم باشم.
پاسخ
خدمت یک فرصت است.
فرصتی که من بدست میاورم تا بتوانم اصول روحانی را به شکل جدی تمرین کنم و این اصول را در خودم پرورش دهم تا در امور زندگی در انجام مسولیتهایم بهتر عمل کنم در واقع یک بازیه برنده برنده میباشد چون به این شکل دیگران هم از فرصتی که در اختیار من میباشد سود میبرند . البته اگر با نیت خیر باشد.
پاسخ
خدمت در انجمن معتادان گمنام ، عشقی وصف ناپذیر است ، عشقی که بدون هیچ چشم داشتی برای همدردان خویش انجام می دهیم و اصل مسئولیت پذیری را در زندگی تجربه می کنم ، خدمت باعث رشد روحانی ما می شود . هر گاه خدمتی را در انجمن معتادان گمنام بر عهده می گیرم اصل از خود گذشتگی را به فعل تبدیل می کنیم و هم برای خود و هم برای دیگران ارزشی والا را به ارمغان می آوریم . با پذیرش خدمت ما از احترام خاصی بین اعضا برخوردار می شویم و می توانیم تجربیات زیادی را کسب کنیم که در زندگی بیرون از انجمن هم برای ما کارایی های بسیار زیادی دارند.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان