امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم سوم سوال 35:چگونه امید،ایمان و اعتماد در زندگی من تبدیل به نیروهای مثبت گردیده ؟
ما با امیدی که توسط قدم دو برای مان به وجود آمده قدم سوم را شروع می کنیم . امید از این آگاهی و دانش که زندگی ما سرشار از امکانات و احتمالات است و هیچ چیز یقین و ابدی وجود ندارد . و توسط اولین نجواها و پیش بینی های حاکی از آن که ما نیز می توانیم به آرزوهای نهفته در قلب خود دست پیدا کنیم به وجود می آید . شک و دو دلی ما در فرآیند تبدیل امید به ایمان از بین می رود. ایمان ما را به سوی عمل سوق می دهد و ما در واقع کارهایی را که افرادی که به آن ها ایمان داریم به ما می گویند انجام می دهیم تا به چیزهایی که می خواهیم دست پیدا کنیم .اعتماد نیز پس از این که ایمان را به کار گرفتیم شروع به اجرای نقش می کند . احتمالا پیشرفت زیادی در راه رسیدن به اهداف خود داشته ایم و حالا برای ما مشهود است که ما می توانیم از طریق عمل مثبت و سازنده بر روی زندگی خود تاثیر بگذاریم .
پاسخ
این سه اصلی که سوال از آن یاد میکند ، همیشه در زندگی من وجود ندارد ، وقتی که در برابر حل مشکلات توانایی لازم را ندارم
وقتی که با گذر زمان توانایی جسمانیم را از دست میدهم
وقتی که اتفاق خاصی و رویداد مهمی در زندگی نمیبینم بطور کل اعتمادم را از دست میدهم اما اینها فقط برای یک روز میتوانند مرا آزار دهند ، بالاترین و والاترین اتفاق زندگی (پاکی) و آشنا شدن با na تماما انگیزه ایست برای رشد : امید ، ایمان و اعتماد ، این سه اصل برای من بصورت روزانه نیاز به تمرین دارد ، و مستلزم در جریان قدمها قرار گرفتن است.
پاسخ
من با امیدی که در قدم دوم به دست آوردم وارد قدم سوم شدم و با ایمانی که به افراد قدیمی و راهنما داشتم هر چه را که پیشنهاد دادند انجام دادم و هر وقت مشورت کردم امید در

من تقویت شد و با ایمان به راهنما و عمل به پیشنهادات آن نتایج کار هایم خیلی بهتر از زمانی شد که به تنهایی فکر و عمل می کردم و من به این چرخه اعتماد کردم و نتیجه آن

آرامش بیشتر در زندگیم شد

نکته کلیدی ، امید با مشورت کردن شارژ می شود .
پاسخ
من بااميدى كه در قدم دوم يادگرفتم اين بود كه باكله خودهيچ كارى انجام ندم وبااصل مشورت كارهاى خودرا انجام ميدهم ونتيجه ان را در زندگى ميبينم وهروز اميد ى كه دربرنامه معتادان گمنام به من وعده داده را ميبينم اميدوايمان من به خداوند وزندگى بيشتراز گزشته شده
پاسخ
نا امیدی ترس وعدم اعتماد به خود ودیگران از اصلی ترین ابزار نابودی زندگی مان بوده است این نواقص باعث می شود هیچ کار مثبتی انجام ندهیم ایمان وامیدواعتماد کردن باعث می شود روز به روز بهتر شویم ودرمسیر بهبودی باشیم باور تبدیل به ایمان می شود و ایمان موجب اعتماد به خداوند وابزار خداوند باعث موفقیت در زندگی می شود
پاسخ
زمانی که صبر کردم و از این اصول استفاده کردم و دوستان خود. را دیدم و تجربیات آنها را شنیدم باور. کردم که اینها برای آنها کارکرده پس برای من هم کار میکند وقتی سعی میکنم عاجز باشم و آن را درک و اجرا کنم همه اصول برای من تبدیل به نیروهای مثبت میشود
پاسخ
گذشته هیچ چیز وجود نداشت.با حضور در جلسات دیدن شنیدن تجربه گرفتن پاک شدن اعتماد در خانواده و روابط دیگران.قبلا برای دیگران درس عبرت بودن وحالا برای خودم درس عبرت بودن
پاسخ
با یافتن جلسات NA و دوستان بهبودی ، راهنما ، رهجو ، خدمات در انجمن ، خدمت به جامعه و خانواده و احساس رشد در زندگی ، هر روز بیشتر از روز قبل امید ، ایمان و اعتماد در

زندگی من تبدیل به نیروهای مثبت گردیده است و تا زمانی که در این فرآیند قرار دارم ، حال خوب و آرامش را تجربه می نمایم .
پاسخ
با سلام....
من در گذشته هم امید و ایمان داشتم اما در مسیر منفی از آن استفاده میکردم.مثلا امید داشتم با جابجایی مواد یا کلاهبرداری زندگیم بهتر میشود اما نشد.
اما امروز....

مثلا من با امید به اینکه بتوانم انسان بهتری باشم به قدم سوم اعتماد میکنم و به دیکران احترام میگذارم ، صبر میکنم ، به هوای نفسم بها نمیدهم ، تا حد امکان سالم زندگی میکنم ، به تازه واردین خدمت میکنم ، دلیل مشکلاتم را اول در خودم جستجو میکنم ، زندگیم را همینطور که هست میپذیرم ، بیماری اعتیاد را جزیی از وجودم میپذیرم که بتوانم برایش کاری انجام بدم ، به انجمن و قدمها و دوستان اعتماد دارم که از تجربیاتشان استفاده کنم.
امید و اعتماد داشتن به برنامه کار آسانی نبست جدیت و تمرین میخواهد مثل کشتی گیری که هر روز تمرین میکند تا وزن کم کند.

امروز امید تبدیل به انرژی و انگیزه و اعتماد تبدیل به عملکرد شده اند تا در زندگیم موفق شوم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان