امتیاز موضوع:
  • 2 رای - 4.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم سوم سوال 40 : آیا احساس می کنم که اکنون آماده هستم تا به او بسپارم ؟
در حالیکه آماده می شویم به قدم چهارم برویم باید نگاهی به آنچه در قدم سوم به دست آورده ایم داشته باشیم . نوشتن درباره درک خود از هر قدم قبل از این که به قدم بعدی برویم به ما کمک می کند تا اصول روحانی مربوط به آن قدم را بهتر و در حد سلولی درک کنیم .
اگر این قدم را دقیق و کامل کار کرده باشیم عمیقا از درک این موضوع که دنیا بدون دخالت ما هم به خوبی به کار خود ادامه خواهد داد تسلی می یابیم .
پاسخ
بحث سپردن بسیار پیچیده است
من مالک چه چیزی هستم ، زن ، فرزند ، پدر ، ماپر ، دارایی ، سلامتی ؟
همه ی اینها سوال ایست که من مالک کدام هستم که تصمیم به سپردن یا نسپردن بگیرم ، تنها دارایی شخصی من نواقص شخصیتی است که جز لایمفک زندگی من است ، که آنها نیز ابزاری برای ارتباطات من است ، در برخی از نواقص ها زیاد و در برخی کم استفاده میکنم ، سپردن ها به نیروی برتر برایم احساس خلع سلاح شدن را بهمراه دارم ، ترجیح میدهم در قدم هفتم با کمک نیروی برتر آنها را مرتفع کنم
پاسخ
با اینکه در مسیر درست بهبودی قرار دارم و سعی کرده ام همه چیز را به خداوند بسپارم و پیش میاد یک سری چیزها که فکر میکنم مالک اصلی آنها من هستم را نمیتوانم  به خداوند

بسپارم . مثل : زن ، فرزند ، مسائل مالی و...

عملکردن به این سوال نیاز به تکرار و تمرین زیاد دارد بخصوص اصل روحانی تمایل و اعتماد و ایمان 

و اینکه این سوال نگفته همین الان بسپار ، فقط دارد سوال میکند که آمادگی سپردن را داری یا خیر؟
پاسخ
چيزهاى كه مربوط به من هست را امده هستم براى سپردن مثل نواقص شخصيتى ضعفهايم وقوتهايى كه به من شخص مربوط ميشود
پاسخ
امروز آماده سپردن هستم من باکارکردن قدمها ودست از خودمحوری برداشتن وخدمت صادقانه درحرکتم وآماده ام تا زندگی وخواست واراده ام رابخداوندی که خوددرک کرده ام بسپارم و ازخدامیخواهم تا آرامشی عطاکندتا ازاصولی که برنامه دراختیارم گذاشته استفاده بهینه کنم حتماتغییرکنم تابه آن آرامش وآسایش برسم تادرزمان سخت کاردرست را انجام بدم
پاسخ
احساس سپردن خیلی خوب است زیرا مرا به سمت آرامش میبرد و گاهی این را با بیخیالی قاطی میکنم
ولی درکش هنوز برای من سخت است چون در. شرایط که قرار. میگیرم فراموش میکنم و. فکر میکنم که باید همه کارها رو خودم انجام دهم
خدایا کمکم کن
پاسخ
از لحاظ احساسی آماده ام ولی دوست دارم که این احساس که دارم یک واقعیت شه.باید خودم رو آماده کنم
پاسخ
بله ، با درکی که از خداوند در دو قدم قبلی پیدا کرده ام و با انگیزه ای که از کارکرد این قدم ها به دست آورده ام ، از صمیم قلب خواستار و آماده هستم ، تا ارداه و زندگی ام را به دست او بسپارم . باشد که مرا همواره یاری کند .
پاسخ
با سلام....
احساس من در طول روز متغیر است مثلا وقتی اوضاع وفق مراد است مشکلی با سپردن ندارم ام زمانیکه امنیهایم به خطر میافتد افکارم درگیر میشود و از تعادل خارج میشوم و اراده را بدست میگیرم.

زمانیکه چیزی رو میسپارم سعی میکنم بطور روزانه از آن مراقبت کنم و روی آن تمرکز و تعهد داشته باشم. یاد گرفتم که در لحظه مشکلی را بسپارم و از بحران عبور کنم.

برای آمادگیِ سپردن باید به درکش برسم که از سپردن چه سود روحانی دستگیرم میشود.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان